Biografia

czwartek, 06 styczeń 2011 10:33 Napisał 

BioMJ MARTINO – bo taki pseudonim przyjąłem używam od dawna (z imienia i nazwiska Marcin Równicki), dużo osób mnie pyta skąd pomysł na taki, nie zdradzę go wam teraz dowiecie się na końcu.
Muzyką zajmuję się od wielu lat, hobbistycznie co sprawia mi wiele radości. Mój pierwszy rmx wykonany był na kaseciaku i z wersji radio zrobiłem extended DJ JEAN – The Launch (1999) jaką furorę zrobił na osiedlu!.

Wszystko zaczęło się od Radia Rodło Bytom (obecnie planeta.fm) To radio było polskim prekursorem muzyki klubowej, na nim odbywały się pierwsze transmisje z dyskotek min. z Pszczyny (nie pamiętam) oraz ze słynnej Piramidy – Chorzów, jeszcze były Mega Club – Katowice.  Samo radio ewoluowało zmieniając nazwy Radio 95,1 FM, a następnie Planeta FM. Niestety najlepszy czas uważam za okres 95.1. Love Parade stacja VIVA wówczas to była muzyka z prawdziwego zdarzenia. Ahh.. te wspomnienia.

W każdym bądź razie prowadziłem kilka stacji radiowych RMS , PlayFonic , następnie nastąpiło otwarcie w 2006 roku autorskiej stacji wraz z dobrym przyjacielem Kriss Nrgzer  www.krissnrgzer.pl Radio MIXZONE a potem odłam DEEPZONE. Zorganizowaliśmy wiele eventów radiowych gdzie wiele sław muzyki Trance jak i House przygotowały specjalne na te wydarzenia swoje sety.  Przykładowe imprezy jak Deeper Inside PLAKAT  oraz mój własny organizowany House Effects który odbył się w dwóch edycjach PLAKAT Obie edycje grane pod pseudonimem Suckerbeat. W Latach 2006 – 2010 prowadziłem dwie autorskie audycje RELOADED – poświęcona starym old klubowym kawałom, oraz DEEP OF SOUND – prawdziwe transowe brzmienia.  Stacje radiowe prowadziłyśmy aż do 14 lutego 2010 gdzie podjęliśmy oboje decyzje o zamknięciu stacji. Od tego momentu służę radom kolegą po fachu, jak i czasem gościnnie poprowadzę audycje. 

Od tego momentu można powiedzieć że wreszcie miałem czas aby ukończyć studia, ponieważ ciężko było prowadzić radiostacje i studiować. Nie obyło się łatwo bo w między czasie zachorowałem nie będę się wgłębiał w szczegóły. Obrona  po raz kolejny się odwlekła jednak się nie poddałem i obroniłem inżyniera tak więc z wykształcenia jestem Informatykiem o specjalności sieci i systemy teleinformatyczne. Obecnie pracuję w swoim zawodzie  i ciągle się rozwijam.  Po mimo wszystkiego doszła jeszcze jedna pasja a mianowicie fotografia ale stricte amatorsko czysto hobbistycznie, cóż efekty można ocenić na stronie w galerii.

Muszę jeszcze wspomnieć że zajmuję się wdrożeniami CMS JOOMLA, budowa, migracja, aktualizacje, audyt bezpieczeństwa. Spotkać mnie można na forum.joomla.pl 

A co planuję w przyszłość hmmm, może w końcu uda się coś wyprodukować! Tak wiem zabieram się za to od kilkunastu lat ale trzymajcie kciuki! :P A teraz jak obiecałem rozwiąże tą misterną tajemnicę skrót MJ to po pierwsze nie od Music Jay (chodź brzmi fajnie) MJ to też nie od Michael Jackson, MJ wzięło się po prostu od pierwszego programu na którym uczyłem się składać beaty,a oto soft to MJ Studio. W zasadzie przerobiłem kilkanaście softwarowych rozwiązań do DJ’ki i nieodzownie królują dwa Virtual DJ oraz NI Traktor DJ PRO. Muzycznie obecnie zgłębiam tajniki Ableton Live 8/9 i też z pod tego narzędzia obecnie wszelkie sety wychodzą. Nie którzy inwestują w kontrolery, cdki, vinyle itd. A ja zadałem sobie fundamentalne pytanie skoro na tym nie zarabiam to po co mam wydawać pieniądze rzędu kilku tysięcy na sprzęt ? I jest jak jest polecam każdemu się dobrze zastanowić, nie sztuka jest kupić sprzęt a i potrafić z niego korzystać oraz aby przynosił profity.  Pozdrawiam wszystkich odwiedzających moją stronę i zachęcam do słuchania setów jak i przeglądania galerii oraz korzystania z Joomla.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 listopad 2016 14:38
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Więcej w tej kategorii: Polityka Prywatności »
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 Hej może chcesz informacje o kursach JOOMLA, nowych artykułach czy video.