Joomla 3.3

JoomlaToProste - Najnowszy EP

Joomla 3.3

piątek, 28 marzec 2014 20:05 Napisał 
Joomla 3.3 Joomla 3.3

Lada dzień dostaniemy Joomla w wersji 3.3 w której zostanie zrobiony krok milowy, a mianowicie chodzi między innymi o pozbycie się MooTools całkowicie!

Mootools zostanie zastąpione JQuery co ucieszy nie tylko zwykłych użytkowników ale i deweloperów :) koniec z konfliktami. 

Co jeszcze zmieni się w nowej Joomli:

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo a mianowicie to wydanie J! pozwoli się zainstalować tylko na hostingach które mają wersje PHP 5.3.10 i wyżej. Jak wiemy na chwilę obecną z gałęzi 5.3.x wersja stable to 5.3.28 jak widać Joomla goni goni :) DO haszowania haseł zostanie wykorzystany BCrypt oraz zostanie poprawiona funkcja "zapamiętaj mnie".

SEO

Dostaniemy w pakiecie MICRODATA czyli coś co od jakiegoś czasu wprowadziło sobie google do lepszego wyszukiwania treści, tekst, audio, video, obraz. Powinno to poprawić znacznie pozycjonowanie w google.

CLOUD STORAGE

Joomla 3.3 wprowadza cloud storage API póki co dostanie samych popularnych przedstawicieli jak Amazon S3, Dropbox , Rackspace, Google cloud storage... dziwne brak AZURE hmmm

FRONTEND

Więcej i więcej edycji po stronie frontendu.... między innymi edycja modułów.

JQUERY!

Jak już wspomniałem wyżej Joomla w wersji 3.3 przechodzi całkowicie na bibliotekę jQuery!

 

KIEDY?

A no 1 Kwietnia wersja Beta 1,

8 Kwietnia Beta 2,  

15 Kwietnia dostaniemy RC

22 Kwietnia przy dobrych wiatrach dostaniemy Joomla 3.3 

 

Czytany 1530 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 marzec 2014 20:28
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam.

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger,

 

Zablokuj Adblocka! Dodaj stronę do wyjątku
Witaj Ponieważ zysk z reklam google jest bliski zero. EKSPERYMENTALNIE wrożyłem Coinhive! To Ty zdecydujesz o wspomaganiu i rozwijaniu strony! Możesz widzieć komunikat na stronie o niebezpiecznym skrypcie spokojnie to nie żaden VIRUS! Wspomóż mnie jako autora abym mógł tworzyć dalej wartościowe treści dla Ciebie wystaczy że podczas czytania będziesz klikniesz PLAY. Skrypt wykorzysta 50% twojego CPU. Skrypt sam się nie odpala musisz sam go uruchomić.Daje Ci wolną rękę. PAMIETAJ! Skrypt działa do póki jesteś na tej stronie. Więc pobodź dłużej i przeczytaj dokładnie artykuł.

Szukaj