Co nowego w Joomla 3.6

JoomlaToProste - Najnowszy EP

Co nowego w Joomla 3.6

wtorek, 12 lipiec 2016 08:50 Napisał 
Infografika Joomla 3.6 Infografika Joomla 3.6

Nowa wersja Joomla 3.6 nadchodzi wielki zmian nie przynosi ale są pewne usprawnienia z których się ucieszymy. Więc to taka mała duża aktualizacja którą zalecam! nie lekceważ aktualizacji tylko dla tego że strona działa! Bycie na bieżąco jest dobrą polityką bezpieczeństwa.

Reinstalacja / Odzyskiwanie Joomla

Będzie teraz można w łatwy sposób przeinstalować Joomla bez utraty danych w treściach, przydatna opcja jeśli wykryliśmy zmiany w plikach np po włamaniu! Czyszczenie będzie prostsze co cieszy, mniej spamu w internecie tym lepiej.

Cache / Pamięć podręczna

Dodana zostanie obsługa systemów Varnisha oraz Ngnixa, wcześniej można było korzystać ale powodowało to pewne problemy z którymi trzeba było sobie radzić trochę na około. W wersji 3.6 ma być przeźroczysto :)

Caching Varnish korzysta z pamięci RAM dlatego jest taki szybki, działa bardzo podobnie to innych systemów przechowuje wygenerowany HTML gotowy do pobrania czyli kolejna osoba nie obciąża już serwera bo dostaje od razu wygenerowany HTMLa to tak w skrócie jak to działa.
Varnisha raczej nie uświadczmy na serwerach współdzilonych

Logi 

Logi zostaną przeniesione do Administrator/logs co chyba nikogo nie dziwi to taki standard.

Dodawanie kategorii

Dodawanie nowej kategorii będzie można teraz zrobić z poziomu pisania artykułu, zmiana na plus.

Aktualizacja

Aktualizować można bez problemu poprzez jedno klikniecie w panelu administracyjnym co zalecam! 

Przy okazji przypominam że wersja PHP 5.5 od 10 LIPCA 2016 nie jest wspierana jeśli chodzi o znalezione błędy bezpieczeństwa, więc polecam przejść na wersje 5.6 lub 7 (wersje 7 przetestować bo nie którzy developerzy jeszcze nie dostosowali w pełni aplikacji)
Wersja 5.6 wspierana jest do 31 Grudnia 2018 
Wersja 7.0 wspierana jest do 3 Grudnia 2018 (dlatego że od wersji 7 jest szybszy cykl życia na horyzoncie już widać powoli 7.1)

Aktualizacja planowo ma się pojawić w głównym kanale aktualizacyjnym 12 Lipca 2016.

 

 

Czytany 845 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 lipiec 2016 09:53
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam.

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger,

 

Witaj Ponieważ ostatnio Adblock Plus itp rozszerzenia do przeglądarek blokują nawet social media oraz inne skrypty jak Google Analitycs itp. prowadzenie bloga jest utrudnione. Bardzo Cię proszę o wyrozumiałość i dodanie strony do wyjątków lub wyłączenia Adblocka na mojej stronie. Mam nadzieje że treści które dostarczam są wartościowe dla Ciebie.

Szukaj