Jak się pozbyć z adresu index.php w Joomla 3

JoomlaToProste - Najnowszy EP

Jak się pozbyć z adresu index.php w Joomla 3

wtorek, 02 sierpień 2016 09:34 Napisał 
Jak pozbyć się index.php w Joomla 3 Jak pozbyć się index.php w Joomla 3 Marcin Równicki

Czasem dostaję takie pytania dość proste do ogarnięcia w zasadzie jak to w tytule: "Jak się pozbyć index.php z adresu url ?" no cóż jest to pytanie naprawdę osoby początkującej co nie zwalnia jej z szukania po google ;) Okey a więc na szybko do rzeczy bo nie ma co się rozpisywać.

Usuwamy index.php z adresu w Joomla

W tym celu udajemy się na nasze zaplecze administracyjne w górnym menu System przechodzimy do Konfiguracja Globalna po prawej stronie "Optymalizacja dla wyszukiwarek" zmieniamy opcje:

  • Proste adresy na TAK
  • Zastosuj przepisywanie URL na TAK
[lightbox src="/images/stories/joomla/video/konf-global-sef.png" lightbox="on" style="none|borderInner|shadow|border|reflect" title="Pozbycie się z adresu index.php w Joomla 3" align="left|right|none"]

Następnie udajemy się na ftp i katalogu gdzie mamy zainstalowaną Joomla odszukujemy plik htaccess.txt zmieniamy jego nazwę aby wyglądała tak .htaccess (tak kropka jest pierwsza!)
Po tej operacji wpisujemy adres naszej strony w przeglądarkę i powinno być wszystko tak jak chcemy czyli ładne adresy SEF, jeśli stroną nie działa to wówczas prawdopodobnie wasz hosting niema włączonego mod_rewrite i należy się skontaktować z supportem.

Czasami twórcy szablonów dodają na sztywno w logo wpis "/index.php" można spróbować pozbyć się go poprzez htaccess dodając wpis pod RewriteEngine On:

RewriteEngine On
#Usuniecie index.php
RewriteRule ^index.php/(.*)$ /$1 [R=301,L]

Dodatkowo taki tips jak pozbyć się www z adresu.

Przechodzimy do pliku który już ma nazwę .htaccess edytujemy go (UWAGA! nie robimy tego zwykłym notatnikiem, polecam użyć Notepad++)

Odnajdujemy RewriteEngine On upewnij się że nie ma przed nim znaku #

 

RewriteEngine On
#Przenoszenie z www na bez
rewritecond %{http_host} ^www.mjmartino.eu [nc]
rewriterule ^(.*)$ http://mjmartino.eu/$1 [r=301,nc,L]

 

Nie zapomnij zmienić na swoją domenę ;) 

Czytany 1723 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 sierpień 2016 20:57
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam.

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger,

 

Zablokuj Adblocka! Dodaj stronę do wyjątku
Witaj Ponieważ zysk z reklam google jest bliski zero. EKSPERYMENTALNIE wrożyłem Coinhive! To Ty zdecydujesz o wspomaganiu i rozwijaniu strony! Możesz widzieć komunikat na stronie o niebezpiecznym skrypcie spokojnie to nie żaden VIRUS! Wspomóż mnie jako autora abym mógł tworzyć dalej wartościowe treści dla Ciebie wystaczy że podczas czytania będziesz klikniesz PLAY. Skrypt wykorzysta 50% twojego CPU. Skrypt sam się nie odpala musisz sam go uruchomić.Daje Ci wolną rękę. PAMIETAJ! Skrypt działa do póki jesteś na tej stronie. Więc pobodź dłużej i przeczytaj dokładnie artykuł.

Szukaj