BADA OS 1.2 Hot or Not ???

środa, 06 październik 2010 09:20 Napisał 

Tak więc pojawiła się oczekiwana aktualizacja do telefonów samsung wave bada
Czy długo oczekiwana nie wiem bo dotychczas działając na oprogramowaniu 1.0.0 telefon sprawował się bez zarzutu ani jednego zawieszenia ani jednego przycięcia... Jak ktoś nie lubi grzebać modować to cóż więcej chcieć od telefon który ma dzwonić pisać i przeglądać na im od czasu do czasu Internet czy tez skorzystać z nawigacji. Moje spostrzeżenia prezentuje poniżej :)


Pierwsze wrażenia po fleszowaniu .. telefon zgłasza się inaczej :) czy uruchamia się szybciej .. ? hmm nie mierzyłem czasu ale i tak BADA OS uruchamia się w kilka sekund i jest gotowy do pracy teraz też tak jest po prostu. 
Pierwszą rzeczą jaką zauważyłem po zmianie jest brak możliwości przechodzenia z ekranów do ekranów .. mam tu na myśli 1->3->1 (przeciągając palcem) hmm w wersji poprzedniej JEC dało się niestety tutaj DUŻY minus.

 kies

Oczywiście aby używać KIES trzeba go zaktualizować do najnowszej wersji czyli 1.5.blebleble93_80 ;) [W momencie pisania ukazała się nowa wersja .81]Ale to mało trzeba przeinstalować sterowniki aby KIES zaczął łączyć się z telefonem :) Czyli Odzyskaj sterownik w KIES taka opcja w górnym menu.
Plus taki że można chodzić po telefonie i używać KIES jedynie podczas przesyłania większych rzeczy telefon jest nie dostępny. (tak mi się wydaje ;D) Tak czy inaczej w poprzedniej wersji wisiał napis POŁĄCZONO czy jakoś tak i nic zrobić się nie dało. Kolejna rzecz na plus to UWAGA kalendarz wreszcie działa i można synchronizować :) Szybko oraz łatwo :)

Pierwsza rzecz jaka napotkała mnie to przeglądarka działa szybciej testowałem jedną stronę a właściwie Social HUB ;P no cóż usługa nie dostępna więc VIPem nie jestem ;) Ale co zauważyłem przeglądarkę aby zamknąć trzeba kliknąć na ... kropki tak te na środku 3 i dotknąć zamknij przeglądarkę przypomnę że poprzednio był to X ;)
Kolejna rzecz w opcja możliwość ustawienia najczęściej wybieranych aplikacji ;) które będą się przemieszczać więc jeśli często korzystamy z USTAWIEŃ Beda one w górnym lewym rogu :)

Niestety dalej sieć Wi-fi musi być widoczna aby się podłączyć... heh bezpieczeństwo ..

Kolejna nowość to SWYPE ;) no nie ten od swype tylko odpowiednik i powiem że działa bardzo przyzwoicie wpisanie "Hej co słychać" trwa chwilę i podpowiadania słowa są trafne T9 się sprawdza działa na pewno lepiej niż na JEC Aczkolwiek aby korzystać że swype trzeba mieć włączone podpowiadanie bez tego nie da rady.

Hmm wcześniejsza wersja nie oferowała łącznia kontaktów aby się nie dublowały po synchronizacji (FB/Myspace) a ta posiada :) ręcznie można złączyć sobie i jest jeden kontakt ;D

Synchronizacja zegara z atomowym wymaga reboota (Windows ? i gdzie tu zaleta linuxa) hmm no ale po 8h zegar mi się spóźnił 5min przy wyłączonym wi-fi i pakietowym przesyłaniu ;o ale o co chodzi ..?!

W playerce muzycznej dodali zakładki artyści reszta bez zmian więcej nie zauważyłem Kilka osób pisało że Samsung ściszył słuchanie .. hmmm być może bo ciut muzyka gra ciszej wcześniej słuchałem na 9-10 i było wystarczająco a teraz 11 i jest OK Brak dzwięku podczas wkładania słuchawek do wejścia jack i wyciągania. Dodano obsługa FLAC ;)
Występują problemy z grami niestety póki nie wyjdzie offical update KIES lub deweloperzy nie zrobią poprawek dla gier pod bada 1.2 tak będzie. Mnie tak nie przeszkadza bo defakto nie gram a jeśli już to bardzo sporadycznie ;)

Aparat działa dobrze aczkolwiek znalazłem w nim jeden mankament a bynajmniej nie działa mi dźwięk migawki może przez to że wyciszyłem dźwięk systemowy :) Większych zmian w aparacie nie dostrzegłem.

Odtwarzanie filmów działa poprawnie ale chyba pogorszyła się jakość ..(nie chodzi o tzw. klatkowanie) takie moje subiektywne odczucie.. muszę to sprawdzić na 720p  Mamy do dyspozycji 3 tryby 1:1 full screen i skalowanie do full screen wcześniej były 2 W ogóle to dziwna sprawa ponieważ w JEC bez aktualizacji firmware aparatu działało wszystko OKI nie klatkowało obraz ładny po aktualizacji aparatu obraz klatkował... a teraz przy JID jest to prawie nie zauważalne przy zwykłym xvid  Test 720p wykonam później i być może wówczas zaktualizuje ten artykuł o dodatkowe przemyślenia i spostrzeżenia.

Kolejna rzecz to aktualizacja z poziomu telefonu pojawia się opcja w ustawieniach ;) i można sprawdzić czy jest nowsza wersja obecnie niema taki jest komunikat :)

aktu2aktu1

Kolejna sprawa to nie znikające powiadomienia... cały czas mam coś nie odczytanego chodź jest odczytane.... ;o

shub

Na dzień dzisiejszy to wszystko co zauważyłem ;) Pora podsumować!

A więc przesiadka z Bada 1.0.0 na 1.2 daje kopa i to dużego bez dwóch zdań mogę polecić, mojej wersji nie obsługuwał kies jeśli chodzi o aktualizację więc wykonałem ją Multiloaderem 5.64 i paczka FULL JID

 multiloaderOcena końcowa to 9/10 a czemu tak bo zawsze da się coś jeszcze poprawić, bada os staje się już nie młodym systemem a nastolatkiem wchodzącym w dorosłość (Analogia dla Androida który w tym wypadku jest dorosłym rozwiniętym systemem)

POLECAM AKTUALIZACJE! 

Odpowiadam na pytanie z wyprzedzeniem kiedy pojawi się aktualizacje przez KIES nie wiem czy w ogóle się pojawi bo być może to poważniejsza aktualizacja i trzeba będzie ją wykonać ręcznie przez MULTILOADER lub udać się do serwisu i panowie wykonają go bezpłatnie ;)

Czytany 7893 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 październik 2010 12:18
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Więcej w tej kategorii: Bada 1.2 update available »
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 Hej może chcesz informacje o kursach JOOMLA, nowych artykułach czy video.

Szukaj