Bada OS rośnie w siłe!

czwartek, 19 maj 2011 12:55 Napisał 
Według najnowszych wyników badań przedstawionych przez Kantar Worldpanel, autorski system mobilny Samsunga - Bada OS - zyskuje coraz większy udział w rynku. Chociaż wynik wciąż nie jest dwucyfrowy, to regularnie notuje wzrosty swojej pozycji.
12-tygodniowe badania rynku, które zakończyły się 17. kwietnia, pokazały, że Bada OS posiada 8,8% udział we francuskim rynku mobilnym. 7,8% wynik odnotowano w Niemczech, 3,3% we Francji, a 1,3% w Wielkiej Brytanii. Kto wybiera system Bada OS? Przede wszystkim młodzież, która nie może sobie pozwolić na zakup droższego telefonu czy smartfonu. Średnia cena telefonu z Bada OS we Francji to 47 euro. W przypadku Androida cena ta wynosi 71 euro, natomiast iOS - 163 euro. Na system od Samsunga decydują się także osoby starsze, które nie śledzą nowinek technicznych i szukają urządzenia prostego w obsłudze. Na przykład we Francji 90% posiadaczy urządzeń z Bada OS wcześniej posiadało tradycyjny telefon (tzw. feature phone).

Chociaż Samsung może się pochwalić sporymi sukcesami w segmencie telefonów z Androidem na pokładzie, to Bada OS jest dla niego równie ważna. Oprócz zróżnicowania asortymentu, pozwala ona również na zagarnięcie dla siebie niemałej części rynku tanich smartfonów, do których zaliczają się te z systemem Samsunga na pokładzie.

Słowem komentarza:

Bada OS to szybki system prosty w obsłudze fakt kule trochę przęgląrda internetowa jak i multitasking.. ale telefon w dużej mierze ma służyć do dzwonienia i smsowania i taka funkcje spełnia w 100%. Każdy kto kupił telefon musiał zadać sobie pytanie czy napewno go chce bo to jak wiadomo Bada OS jest nową platformą i dopiero się rozwija. Na choryzoncie Bada OS v2.0 zobaczymy co przyniesie :) Póki co nie ma co narzekać młody ale stabilny i szybki system.

Czytany 7582 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 19 maj 2011 13:01
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 Hej może chcesz informacje o kursach JOOMLA, nowych artykułach czy video.

Szukaj