Niedzielny PF #1 Concussion Joy Czerowny Pająk

niedziela, 24 kwiecień 2016 22:03 Napisał 
Niedzielny PF #1 Niedzielny PF #1 Marcin Równicki

Niedzielny PF czy przegląd filmów, krótkie treściwe recenzje. Dziś na tapete poszły Concussion (Will Smith) czyli Wstrząs, Joy (Jawrence, Cooper, De Niro) i coś polskiego a mianowicie Czerowny Pająk.

Zapraszam.

Concussion czyli Wstrząs

Historia w zasadzie o odkrywcy PTE dr. Omalu Choroba obecna wśród sportowców zawodowych w sportach kontaktowych. NFL czy boks itp. nie będę wchodził w szczegóły te zostaną przedstawione w filmie w sposób solidny. Will Smith rzadko coś ostatnio gra w filmach, ale jak już zagra widać że się asymiluje z postacią i daje dużo na ekranie. Mimo że to główna postać jakoś wybitnie nie błyszczy ale ma to coś co pozwala skupić uwagę na ekranie. Film ogląda się przyjemnie pomimo że to ponad 2h przed ekranem. Generalnie film oparty na prawdziwych wydarzeniach i ja takie bardzo lubię mają u mnie dodatkowo 0.5 punktu więcej ;D
Mimo że NFL mnie nie rajcuje i zbytnio dużo go w filmie niema to polecam zapoznać się z tą pozycja.
W filmie brakowało mi jednej rzeczy, a mianowicie pokazanie od strony sportowców przeżywających tą chorobę wątków psychologicznych (idealny materiał na inny film). Ten aspekt potraktowali trochę po łebkach, a szkoda brakowało tego wypośrodkowania.
Ode mnie leci 7.5/10 więc jest rekomendacja do oglądania!

Joy

Po filmie można by rzecz że biznes to nie raj dla marzycieli... Dobrze zobaczyć Lawrence w innym filmie niż Igrzyska śmierci ;) Historia bardziej o samej Joy niż jej osiągnięciach biznesowych, co ma swój urok. De Niro bardzo niewdzięczna rola i irytująca.. Bradleya bardzo mało a szkoda. Historia całkiem ciekawa ale niezbyt wybitnie opowiedziana. Film jest biograficzny i całkiem przyzwoicie się go ogląda, no właśnie ale tylko przywozicie. American Dream come true 
Co tu dużo pisać 6.5/10

Czerwony Pająk

Serio czasem polskie filmy mnie zaskakują.. i totalnie nie wiem co reżyser miał od przekazania i to jest jeden z tych filmów. Gdzie zwiastun jest bardzo zachęcający, a po obejrzeniu filmu okazuje się totalnym niewypałem. Tak jest i w tym wypadku, śmiało można sobie odpuścić. A miałem nawet ochotę obejrzeć ten film w kinie dobrze wyszło że grali go za krótko.
4/10 z przykrością odradzam, ale z ciekawości zerknijcie sobie na zwiastun.

Zapraszam za tydzień na kolejną dawkę filmowego hitu bądź kitu.

Czytany 603 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 01 maj 2016 18:54
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

Szukaj