Niedzielny PF #2 Cloverfield Lane 10, The Boy, Macbeth

niedziela, 01 maj 2016 18:21 Napisał 
Niedzielny PF #2 Niedzielny PF #2 Marcin Równicki

Niedzielny PF czy przegląd filmów, krótkie treściwe recenzje. Dziś premiera kinowa Cloverfield Lane 10 kontynuacja Cloverfield (Projekt Monster) od JJ Abramsa, The Boy ale to nie ten Boy ;) i ostatnia pozycja bardzo twórcza Macbeth

Zapraszam.

 

Cloverfield Lane 10

JJ Abramsowi udało się ukryć ten projekt do samego końca jest to kontynuacja Cloverfield znana u nas w Polsce pod tytułem Projekt Monster (nazwa z dupy) ale w u nas po prostu tak bywa.
Co do filmu jeśli nie widziałeś/aś pierwszej części śmiało możesz iść do kina! Jest kilka nawiązań ale w niczym to nie przeszkadza. Co do samego filmu to jest bardzo dobry i wiele razy zaskakuje zwrotami akcji! 
Przyznam że czytałem opinie innych po seansie i trochę się dziwie czemu ludzie psioczyli na ostatnie 15 min co według mnie jest idealnym zakończeniem i wieńczeniem filmu.
Klimat i jeszcze raz klimat jak i fabuła jest głównym atutem tego filmu, chodź powiem że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła gra Goodmana, który zawsze mi się kojarzył z komediami.

Polecam wybrać się do kina, a na pewno nie wyjdziecie zawiedzeni tylko zaskoczeni tym co się działo na ekranie, obecnie to jedyna poważna pozycja na którą można się wybrać.

Leci ode mnie grube 8/10

The Boy 2015

Muszę tu zwrócić uwagę że The Boy są swie sztuki jeden to stricte horror (produkcja 2016), a drugi ten co wam prezentuje to Thriller (produkcja 2015).
I szczerze w filmie od początku wieje nudą.. Ot sobie jest chłopiec z ojcem którzy prowadzą motel na zadupiu.. W końcu toś przyjedzą ale i tak niewiele się dzieje.. nuda i nuda.. ostatnie 10 min zaczyna coś się dziać, ale to już koniec filmu!
Strata czasu według mnie obczajcie trailer.
Generalnie to film obczajony przez przypadek bo chciałem obejrzeć ten z 2016 roku a tu taki zonk.

3/10 omijamy szerokim łukiem

Macbeth

Mroczny , poetycki, trudny w odbiorze i tylko dla koneserów.
Poetyckie kwestie mówione do powietrza, bez większych emocji.. dwa razy mi się przysnęło na tym arcydziele. Zupełnie nie mój styl nie mój gatunek. Jeśli ktoś lubi wręcz teatralne filmy to jest to kąsek dla niego.
Oceną będzie krzywdząca ale jest moja :)

4/10 strasznie mnie zmęczył ten cały Makbet.

Co za tydzień ?

A za tydzień prawdopodobnie a raczej bankowo Capitan America Civil War i być może wybiorę się jeszcze na The Huntsman: Winter's War

 

 

Czytany 1045 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 01 maj 2016 19:12
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

Szukaj