Wojenne Klimaty czyli '71, Son of Soul, Colonia (Emma Watson) - PF #3

niedziela, 08 maj 2016 18:14 Napisał 
PF #3 PF #3 Marcin Równicki

Zebrało się trochę filmów o tematyce wojennej chodź w sumie nie do końca,ale wszystkie oscylują w podobnym klimacie. Syn Szawła typowo o Holokauście, Colonia o reżimie w Chile i '71 historia o zamieszkach w Irlandii Północnej w Belfaście.

Całkiem niezły przekrój jeśli chodzi o mapę świata, są pewne rozczarowania według mnie ale to już dowiecie się czytając poszczególne mini recenzje bez spoilerów.

Zapraszam

 COLONIA

Ohh ta słodka piękną Emma - no niestety ale jej gra mnie rozczarowała, niby cały czas próbuje się odnaleźć po HP ale nie wychodzi jej to przynajmniej w dwóch ostatnich filmach czyli Colonia i Regression w obu zagrała bardzo sztywno i statycznie.
Cały czas brakuje mi u niej większego "prawdziwszego" zaangażowania mentalnego jak i uczuciowego. Ale nie tylko Emma gra w filmie ;) generalnie historia oparta o prawdziwych wydarzeniach co jak zwykle u mnie pulsuje. Cała fabuła jest na tyle interesująca że wciąga i wprowadza nas w świat i miejsce w którym byśmy się nigdy nie chcieli znaleźć, a Emma wkracza tam bez mrugnięcia okiem po ukochanego. Zdecydowanie udało się stworzyć film klimatyczny i interesujący, większych minusów znaleźć nie potrafię poza tą nieszczęsną grą Emmy. Być może oczekuje od niej zbyt wiele :P Koniec końców film jak najbardziej polecam, godny spędzenia czasu przed TV.

Ocena mocne 7/10 

Son of Soul (Syn Szawła)

Nie wiem trochę jak odnieść się do tego filmu bo niby jest dobry, ale ma pewne mankamenty który niszczą ten film po całości.. Nie chce wam zdradzać fabuły.. Ujmę to tak jest sobie Szawł który sobie jest i biega po obozie nie bacząc na nic! Jest pochłonięty jednym zadaniem który nie do końca wiadomo czy robi to z prawy którą on tylko zna czy trochę sfixował bo się naoglądał śmierci za dużo. Cały czas mam mieszane uczucia co do tego filmu, a zebrał sporo nagród i oskara w końcu.
Z minusów nie podobały mi się rozmazane sceny które w takim filmie powinny być normalnością, a wyglądało to tak jakby reżyser chciał zachować poprawność polityczną. Bez celowe bieganie Szawła po obozie i wystawianie innych na ryzyko, bo on coś postanowił i koniec! W pewnym momencie wydawało mi się że zachowuje się irracjonalnie i w takich warunkach nikt by za niego karku nie nadstawiał co w filmie jest ukazane inaczej. Z plusów dobre obrazy drastyczne przemawiające do ludzi nie wprost a z ukrycia.

Ocena 6/10

'71 

To już ostatnia pozycja która leżała u mnie bardzo długo i czekała na ten moment, czyli zebrania się kilku filmów w kupę o podobnym klimacie. I powiem że bardzo dobre kino nawet nie spodziewałem się, a tu proszę miła niespodzianka. 
Dużo się dzieje na ekranie jest kilka zwrotów akacji co nie pozwala nam się nudzić oraz ma swój klimat od pierwszych minut. Oglądając go nie powinniście być rozczarowani po seansie mnie urzekł ten obraz po mimo że nie jest arcydziełem to po prostu dobre solidne kino.

Reasumując 7/10

 

Ps. The Huntsman: Winter's War nie udało się wybrać mi do kina, a na Civil War idę dziś więc będzie recenzja jak się uzbiera więcej niż 2 filmy. Chodź nigdy nie wiadomo może okazać się hitem i wam go na szybko zrecenzuje co byście zdążyli iść do kina.

 

Czytany 1300 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 maj 2016 20:03
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

Szukaj