Była sobie drużyna Capitan America - Civil War, był sobie chłopiec The Boy i polskie kino Body Ciało - PF #4

Była sobie drużyna Capitan America - Civil War, był sobie chłopiec The Boy i polskie kino Body Ciało - PF #4

sobota, 14 maj 2016 14:21 Napisał 
PF#4 PF#4 Marcin Równicki

Do kin trafił właśnie Capitan America w odsłonie Civil War w polskim tłumaczeniu wojna bohaterów (why), na wstępnie zdradzić mogę że dużo lepszy niż Ultron. Z kolei udało mi się obejrzeć wreszcie tego chłopca co chciałem ;D czyli The Boy 2016 a ostatnia pozycja to polski stuff z Gajosem na czele co w zasadzie odgórnie gwarantuje dobre kino Body Ciało.

Zapraszam.

 Body / Ciało

Zacznę od końca, bo tak mi wygodniej. W głównych rolach Gajos i Ostaszewska oboje zagrali bardzo dobrze więc na swoim poziomie. Film trochę zaczepia tematykę anoreksji i pogranicza spirycystycznego w zasadzie odniosłem wrażenie że scenarzyści nie bardzo wiedzieli w którą stronę ten film rozwijać i tak jest w zasadzie pół na pół. Typowy dramat ale bez większych podwalin psychologicznych, więc jak nastawiasz się na film psychologiczny to go nie dostaniesz. Ogląda się całkiem całkiem , nawet czasem fabuła wciąga. Po raz kolejny w polskim filmie muszę się przyczepić kuleje ścieżka dźwiękowa, aż się prosi aby było więcej w filmie muzyki! 

Mocne jak na polskie kino 6/10

The Boy 2016

Yep tak to ten Boy :D I powiem wam że jeśli chodzi o gatunek horror to jeden z moich ulubionych zaraz za SF! W sumie nie wiem czemu na filmwebie ma dość niską ocenę, generalnie mogę się tylko domyślać. Było oj było kilka momentów co mną poruszyło w środku nocy bo tak zwykle oglądam horrory. Oczywiście nie obyło się bez mojego (ale można to było zrobić inaczej) bo do około godziny dziesięć film jest naprawdę fajny i ciekawy. Później następuje zwrot całej akcji i w zasadzie z jeden strony może być zaskakujący, a z drugiej to niestety powielony schemat. Mam pewien sentyment bo za dzieciaka uwielbiałem oglądać Laleczkę Chucky :D na pewno kojarzycie klasykę i wolałbym aby film poszedł w tą stronę a w zasadzie jego zakończenie. Twórcy zrobili to po swojemu w stylu Michaela Mayersa, więcej nic nie zdradzam bo i tak za dużo napisałem! Fajny horror polecam oglądać jak przystało w nocy około 24 

7/10 Dawno takiej wysokiej oceny nie wystawiłem z gatunku horror

Capitan America - Civil War

Pierwsze co po seansie to WOW tyle bohaterów w jednym filmie! Jest to tak dużym plusem że nawet sobie nie wyobrażacie, nowe postacie pchają nowe życie w universum Marvela szczególnie Black Panther tutaj skrada serca widzów i moje. Spiderman moim zdaniem trochę za dziecięcy ale pewnie ukłon w stronę młodszych widzów. Film trochę za długawy bo są momenty gdzie się dłuży z wyczekiwaną walką między bohaterami komiksów. Fabularnie bardzo fajnie rozwinięty i połączony z wcześniejszymi filmami jak i całym universum.

Z minusów za mało Visiona, szło wyczuć jakby chcieli dać odpocząć tej postaci po średnio udanym Ultronie, brak zielonego Hulka ale jest wspomniany że wyruszył razem z Thorem, czyli mini zapowiedź filmu Thor Ragnarok (2017) gdzie pewnie naoglądamy się zielonego.

Ogólnie rzecz biorąc w całym universum jest to film lepszy od Zimowego Żołnierza (8/10), ale obawiam się że jednak strażników galaktyki (9/10) nie przebił chodź jest bardzo blisko. Na pewno obejrzę CA jeszcze raz w domu i wyłapię swoje smaczki bo jest ich dużo w filmie.
Fanatycy Marvela i nie tylko wyjdą z kina zadowoleni na bank! A i dla informacji są DWIE SCENY po napisach jedna zaraz po filmie a druga po całych, więc nie wychodźcie z kina od razu.

Reasumując 9-/10 POLECAM

Teraz pozostaje czekać aż do kin wejdą X-Men Apocalypse oraz Warcraft

Czytany 432 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 maj 2016 19:52
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam.

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger,

 

Zablokuj Adblocka! Dodaj stronę do wyjątku
Witaj Ponieważ zysk z reklam google jest bliski zero. EKSPERYMENTALNIE wrożyłem Coinhive! To Ty zdecydujesz o wspomaganiu i rozwijaniu strony! Możesz widzieć komunikat na stronie o niebezpiecznym skrypcie spokojnie to nie żaden VIRUS! Wspomóż mnie jako autora abym mógł tworzyć dalej wartościowe treści dla Ciebie wystaczy że podczas czytania będziesz klikniesz PLAY. Skrypt wykorzysta 50% twojego CPU. Skrypt sam się nie odpala musisz sam go uruchomić.Daje Ci wolną rękę. PAMIETAJ! Skrypt działa do póki jesteś na tej stronie. Więc pobodź dłużej i przeczytaj dokładnie artykuł.

Szukaj