Warcraft The Beginning - PF #9

niedziela, 12 czerwiec 2016 11:48 Napisał 
Warcraft Początek - PF #9 Warcraft Początek - PF #9

O to stało się powstał kolejny film długo wyczekiwany na podstawie gry kultowej WARCRAFT, jakoś mnie nie było dane grać w tą grę. Kilku moich znajomych zna ją od podszewki i grało dniami i nocami. Ja osobiście wolałem Baldur Gates / Newerwinter Night / Dragon Age ale o tym może innym razem. Budżet na film to skromne 160 mil $ a na 11 czerwca film zarobił już 290 mil $ i w USA jest dopiero drugim filmem w box office po piątku, ale to się zapewne zmieni, za to w Chinach bije rekordy po dwóch dniach ponad 90 mil $ Okey przejdźmy do krótkiej bez spoilerowej recenzji.

Świąt Warcrafta w filmie nie wydaję się aż tak duży po mimo że jest podzielony na krainy a jeśli ktoś myśli że to podobny film klimatem do Władcy pierścieni czy Hobbita  to go muszę rozczarować bo to inne filmy. Trzeba przyznać że wyrenderowany świat jest magiczny i piękny postacie dopracowane do perfekcji! Aczkolwiek przy szybkich scenach było widać skakanie obrazu, więc od strony technicznej nie było wszystko tak jakbym tego oczekiwał i tu też moje pierwsze spostrzeżenie skoro tak było na 2D to nie wybierajcie się na 3D! 

Generalnie trzeba powiedzieć że twórcy filmów idą na łatwiznę i 95% filmów jest KONWERTOWANYCH nawet od Marvela bo jest to tańsze! a efekt zawsze taki sam tylko pozostaje efekt głębi.. to poco przepłacać za ciemniejszy obraz w 3D, tak tak dobrze czytasz obraz jest ciemniejszy w 3D chyba że Twoje kino w ostatnich latach zmieniło projektor na nowszy? powątpiewam ;) Wynika to z tego że musi wyświetlać na przemian dwa obrazy w polaryzacji. Wiele kin się wycwaniło i filmy Marvelowe / DC puszcza na dużych salach tylko w 3D .. a 2D na małych z mniejszym ekranem.. ehh ale o tym może w innym wpisie. 

Wracając do filmu i skupiając się na fabule jeśli nie grałeś w grę tak jak ja jesteś na wygranej pozycji bo nie będziesz porównywał, nie da się opowiedzieć wszystkiego na ekranie w 100% zgodnego z książką czy grą. Są zmiany względem gry według mnie dobrze ale cały kontekst fabuły jest utrzymany w dobrym kierunku. Według mnie fabuła jest całkiem fajna i ma KLIMAT jak i cały film! Co najważniejsze wreszcie ale to wreszcie filmowy MAG jest prawdziwym MAGIEM który potrafi zrobić rozpierduchę :D Ucieszyłem się jak małe dziecko, bo zawsze gram grałem bo teraz mało czasu postaciami typu MAG. To jest według mnie duży plus i wielka zaleta tego filmu bo co to byłby za magiczny świat bez prawdziwej magii :) I tu kolejne moje spostrzeżenie że Warcraft czerpie też trochę z Newerwinter Night i Dragon Age choćby świecący tatuaż maga ;) czy też zbroje ludzi lub świat krasnoludów. Myślę że owy świat krasnoludów powinien zostać rozwinięty jak i reszty ras w przyszłych częściach.

Trochę o postaciach i grze aktorskiej którą wypada dobrze zważywszy że większa część była pewnie grana na zielonym ekranie z kukłami, to jest czuć realizm postaci i klimat całego świata. Ragnar z Wikingów zagrał po swojemu co idealnie pasowało do filmu duży plus dla niego, Postać Durotana bardzo sympatyczna jak i Gorona, Młody Mag coś na K miał na imię ;p ma swoje przebłyski i dobrze się go oglądało na ekranie. Na pochwałę zasługuje takie Ben Foster jako Medivh postać idealna dla niego :) 

Jako że nie chce wam zdradzać fabuły i co się wydarzyło w filmie to z tego miejsca POLECAM Warcrafta w 2D jak dla mnie póki co najlepszy film z gatunku przygodowo-fantasy, jest magia są runy, jest klimat jest po prostu MOC! A przypominam że nie grałem w samego Warcrafta ;) Myślę że każdy znajdzie coś dla siebie w tym filmie osobiście oczekuję na kolejną cześć i oby szybko powstała i aż się prosi aby powstawało więcej takich filmów z nutą magii. 

Ocena 9/10 POLECAM

 

Czytany 524 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 12 czerwiec 2016 12:48
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

Szukaj