Recenzja Dzień Niepodległości: Odrodzenie - PF #10

czwartek, 30 czerwiec 2016 13:56 Napisał 
Independence Day Resurgence - PF #10 Independence Day Resurgence - PF #10

Oceniam dziś bez spoilerów, co nieco może mi się wymsknąć.. Dzień Niepodległości po 20 latach czyli Odrodzenie, oryginalnie Independence Day: Resurgence
Zapraszam do wpisu.

Dzień Niepodległości: Odrodzenie

I co jestem trochę zawiedziony... nie jest to ten sam klimatyczny film co 1 cześć. Po pierwsze czy musimy oglądać pierwszą cześć nie nie musimy, więc dobra wiadomość dla tych co idą bez znajomości pierwszej, oczywiście są nawiązania do jedynki ale są słabe i mało znaczące.
Rozmiary i przewaga wroga są takie że co byśmy nie wymyślili powinniśmy jako gatunek wyginąć! Ale jak to bywa w amerykańskim kinie patriotycznym, bo za taki film trzeba uważać dzień niepodległości dajemy radę. Musiałbym trochę pospoilerować i napisać co mi się nie podobało, ale nie chce psuć wam seansu. Jeśli wybieracie się z nastawieniem na typowo rozrywkowy film to go dostaniecie jak najbardziej. Wszystko się fajnie zaczyna jest historia, są badania itp ale później zbyt szybko przeskakuje fabuła po czym już mamy UFO nad głowami. Zamysł był bardzo dobry i można było spokojnie zrobić dwie części bo scenariusz na to pozwalał w 110%! przez to jestem lekko zwiedziony i czuje niedosyt. Skłonny byłbym to im wybaczyć gdyby skończył się ładnym cliffhanger'em bo czasem tak trzeba aby zbudować napięcie i za rok znowu zasiąść w kinowym fotelu z uśmiechem na gębie że jest doczekaliśmy się następnej części i dowiemy się co było dalej. Miałem wrażenie że niektóre sceny były w montowane trochę na siłę, jak np ta w szpitalu z matką i noworodkiem sami się przekonacie. Gra aktorska też mi trochę nie leżała brak było widocznych emocji w postaciach i tego przerażania co w pierwszej części. 

Nie byłem na seansie 3D bo oczywiście to konwersja, po 2D mogę powiedzieć że nie warto iść na 3D z samego filmu niema aż tyle efektów, a mamonkę zaoszczędzoną trzeba wydać na inny film np ST się zbliża :D 22 Lipca nie przegap! (najnowsza zapowiedź na samym końcu)

Moi drodzy R.Emmrich mógł to zrobić lepiej ale nie zrobił to była jego wizja i tyle, do kina polecam się wybrać. Jeśli podobała się wam pierwsza część z 1996 to i druga wam się spodoba jak najbardziej.

Ocena końcowa 7/10

Ps. Jestem ciekaw czy się pokuszą o trzecią część, ja bym to pociągnął jeszcze :) Dzień Niepodległości: Odwet (Independence Day: Retaliation) brzmi całkiem w porządku słyszysz Roland :D tylko nie czekaj kolejnych 20 lat ;)

STAR TREK BEYOND - 22 Lipca

Czytany 511 razy Ostatnio zmieniany piątek, 01 lipiec 2016 21:59
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

Szukaj