Wołyń - recenzja PF#15

środa, 19 październik 2016 14:47 Napisał 
Wołyń - recenzja PF#15 Wołyń - recenzja PF#15 mjmartino.eu

Wołyń Smarzowskiego, to nie jest film dla wszystkich I nie wszystkich zadowoli seans w kinie. Reżyser chciał pokazać wszystko przez co są wątki fabularne są czasem rwane.
Generalnie cała fabuła nie jest zbyt głęboka a więzi rodzinne pokazane, nie dają poczucia zżycia się razem bohaterów. 

Kolejny minus ale to bolączką wszystkich prawie filmów polskich to brak dobrej dobrze dobranej muzyki która buduje klimat filmu. Zamiast tego dostajemy przyśpiewki folklorystyczne bo pierwsze 30 min to wesele, który generalnie nic wielkiego nie wnosi do filmu poza jedną scena. Wielka miłość przedstawiana w trailerach szybko się kończy, a dalszą tułaczkę głównej bohaterki Zosia powoli staje się męcząca dla widza. 

Nie od czułem w filmie głębokiego przekazu, co mnie trochę raziło owszem Wołyń daje do myślenia po sensie.

Na plus na pewno dwie rzeczy sceny balistyczne oraz drastyczne sceny wydarzeń niechce pisać konkretnie które aby nie spoilerować. Powiem tak realizm jest w stylu hollywoodzkich horrorów.
Niektóre sceny naprawdę są udane! przemyślane z dozą thrillera przez co potrafi sprawnie mentalnie zaboleć. I stąd też się biorą myślę zachwyty nad filmem bo pokazuje rzeczy bez ogródek.

Czy warto iść do kina śmiem wątpić że to jest film obowiązkowy dla kino maniaka. Nie przepadam za polskim kinem bo często wychodzę niezadowolony I przez to też mogę odbierać je ciut bardziej krytyczne.

Finalnie oceniam w kategorii polskiego kina na mocne:

Ps. Czemu nie jest to film dla wszystkich, uważam tak bo młodsza część widowni nie znajdzie w nim nic co by mogło ją zaskoczyć.

Czytany 449 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 październik 2016 18:21
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

Szukaj