Gdzie oni są ? czy wiedzą o nas a może nas unikają ?

czwartek, 02 luty 2012 14:03 Napisał 
Droga Mleczna art Droga Mleczna art

Kosmici, jeśli w ogóle istnieją, powinni nas już dawno znaleźć - twierdzi matematyk z Florida Gulf Coast University Thomas Hair, cytowany przez News in Science. Jeśli tak się nie stało, może pozaziemska cywilizacja umyślnie nas unika? - spekuluje.

Albo jesteśmy tu sami, albo i ktoś tam jest, ale machnął na nas ręką - uważa Hair, który swoje wnioski przedstawił niedawnego na spotkaniu Mathematical Association of America w Bostonie. Kalkulacje te oparł na czymś, co uznaje za "skrajnie ostrożne oszacowanie czasu potrzebnego obcej cywilizacji na to, by opanować zasoby i wiedzę techniczną potrzebną do wyruszenia ze znanego świata ku innym gwiazdom".

Są ale może wysoko rozwinięte cywilizacje technologicznie nie zwracają uwagi na takich jak my w końcu nie mamy nic do zaoferowania.

Gdzie więc są?

- Albo nas minęli, albo trzymają się swoich układów słonecznych i zajmują się sami sobą - sugeruje naukowiec.

Być może bardziej skłaniałbym się ku przemyślenia że umyślnie nas omijają. Aczkolwiek nasuwa mi się pomysł że być może są tak inna formą życia ze zwyczajnie szukają w innych kryteriach.

A może współcześni kosmici trzymają się dawno wytyczonych tras, z których wszystkie omijają Ziemię? - zastanawia się badacz. Ale niezależnie od tego, dlaczego potencjalni kosmici tak uparcie nas ignorują - nie ma szans, by ET (o ile w ogóle istnieje), o nas nie wiedział - twierdzi Hair.

No właśnie prawdopodobnie to jest jedna z głównych przyczyn. Ziemianie nie są zjednoczeni to z kim tu tak naprawdę porozmawiać ?! Jeśli by na nas wpadli.

Naukowiec wspomina przy tym o teleskopach (np. należącym do NASA teleskopie kosmicznym Kepler), które pozwalają nam wykrywać planety krążące wokół innych gwiazd. Skoro mieszkańcy Ziemi - planety istniejącej mniej więcej od 4,5 miliarda lat - dysponują tak zaawansowaną technologią, że skonstruowali teleskop Keplera, to inne cywilizacje, zwłaszcza te bogatsze o jakieś 10 milionów lat doświadczeń, powinny osiągnąć znacznie poważniejszy stopień rozwoju - przekonuje Hair.

10milionów lat.. hmm myślę że taka cywilizacja jeśli istnieje opanowała już dawno możliwość podróży do innych galaktyk a być może nawet wybrała się na krańce kosmosu. A może bawią się w zwiedzanie światów równoległych ? któż to wie co mogą porabiać.

- Jestem pewien, że byłyby w stanie wykryć planetę, na której istnieje życie. Naszą obecność zdradzają choćby obecne w atmosferze Ziemi freony - dodaje. Związki te stosowano dawniej na wielką skalę jako ciecze robocze w chłodziarkach, gaz w aerozolowych kosmetykach albo w produkcji spienionych polimerów. W latach 90. dowiedziono jednak, że ich emisja do atmosfery powoduje niszczenie warstwy ozonowej.

Nas pewnie widać z daleka ; ) Ale z punktu widzenia obcych być może nie chcą abyśmy ich odkryli i posiadają technologie maskowania całego układu słonecznego czy też planety (trudne do wykonania chyba nie)

Halley uważa, że trudności z kontaktem z inną cywilizacją mogą wynikać z trzech powodów. Po pierwsze stąd, że życie jest czymś bardzo rzadko spotykanym (stwierdzenie to, zdaniem naukowca, ma spore szanse "okazać się poprawnym").

- Życie jest też dziwne: za każdym razem, kiedy na nie natrafisz, okazuje się skrajnie odmienne niż wtedy, gdy widziałeś je wcześniej. Możliwe też, że jeszcze znajdziemy coś, co przypomina ziemskie życie, ale na razie nasze problemy (z wykryciem form życia) są czysto techniczne.

Rzadkie .. Jeśli jesteśmy sami jest to straszne marnowanie przestrzeni.

- Wszystkie te opcje wchodzą w grę, ale większość argumentów pasuje prawdopodobnie do opcji pierwszej, zgodnie z którą jesteśmy jednak rzadkością - podsumowuje Halley.

Teza nie potwierdzona i nie zgadzam się z nią ani trochę ; )

Cytowany przez "News in Science" fizyk z University of Minnesota (i autor książki nt. szans na istnienie życia poza Ziemią) Woods Halley twierdzi jednak, że wciąż wiemy za mało o początkach życia na Ziemi, by rozpoznać je na innych planetach. Nie poznamy go nawet, gdybyśmy stanęli z nim twarzą w twarz - uważa fizyk.

Być może by tak było ale jesteśmy coraz bliżej i prawdopodobnie dzieli nas 5 lat myślę gdzie odkryjemy że gdzieś tam jednak jest planeta o idealnych warunkach do rozwoju życia i być może coś w atmosferze będzie sugerować że coś tam się dzieje ; )

źródło: Cześć artykułu zaczerpnięta z odkrywcy.pl

Czytany 3759 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 luty 2012 14:26
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 Hej może chcesz informacje o kursach JOOMLA, nowych artykułach czy video.

Szukaj