Alior Bank - T-Mobile - krótka historia

poniedziałek, 07 wrzesień 2015 17:26 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Alior - T-Mobile Alior - T-Mobile mjmartino.eu

Otóż to będzie krótka historia o tym jak zresetowanie hasła do konta może być uciążliwe! Zacznę od tego że rozumiem że bezpieczeństwo naszego konta , pieniędzy jest ważne ale T-Mobile usługi bankowe wraz z Aliorem przeszli samych siebie. Ponieważ jakiś czas temu wprowadzili opłaty za kartę, a pamiętam jeszcze reklamy że mieli być zawsze darmowi. Postanowiłem sprawdzić stan konta aby się nie sfrajerować i aby moje konto którego nie używałem od 3lat nie było na minusie. Więc postanowiłem się zalogować i sprawdzić stan konta oczywiście po 3 latach nie logowania można co nieco zapomnieć, ale że hasło jest znaczone cyframi jestem dość pewny swojego hasła jakiego tam używałem. Pierwsza uwaga przestało działać może to mechanizm zabezpieczenia że po czasie X nieaktywności konto blokuje się za automatu ?! Podobne sytuacje znalazłem w sieci w relacji ludzi że logowali się zmieniali hasło a za chwilę już hasło było nieaktywne itp.

To mówię sobie co się będę męczył i robił milion permutacji hasła ustalonego 3lata temu, wiec biorę za telefon i dzwonie! .. 
Odbiera sympatyczny damski głos, przedstawiam cała sytuacje i pani miło mówi że chętnie mi zresetuje hasło ale muszę jej podać kilka danych do weryfikacji. Głupi nie jestem byłem przygotowany na jej ciężkie pytania odnośnie numeru dowodu osobistego i daty wydania ha! Myślę sobie pójdzie szybko...

Pani chyba ze mnie żartuje!

Miły głos zadaje mi pytania pyta mnie. Proszę podać Imię i nazwisko ? więc podaje (to było proste) następnie. Pana pesel ? (używam na co dzień wiec pikuś). Numer dowodu osobistego ? więc podaje. I w każdym normalnym banku pewnie to by było na tyle lub jakieś ekstra pytanie w stylu nazwisko panieńskie matki np. Alior wraz z T-mobile to jest mało bo następnie poleciały pytania typu:

Jakie konto jest założone ? Myślę sobie skąd ja mam to wiedzieć .. 3lata się nie logowałem.. idę na łatwiznę ROR.
Pani pyta dalej. Ile kart kredytowych debetowych pan posiada ? Wysłaliście mi jedną wiec mowie że 1 sztuka.
Miły głos kontynuuje. W jakiej walucie jest konto założone ? Myślę sobie WTF co to przesłuchanie ... odpowiadam w złotówkach.
Miły głos. Czy ma pan kredyt ? i jeśli tak to w jakiej walucie ? Odpowiadam lekko zirytowany że nie.
Miły głos. Numer telefonu ? Twardo walczę odpowiadam 505-892-....
Miły głos. Adres mail na jakie jest zarejestrowane pana konto ? grzecznie odpowiadam , pani nie zrozumiała (emdzejmartino małpa wp kropka pl) to powtarzam mówiąc po literce.
Miły głos. Proszę chwilę poczekać.. mijają ze 3 sekundy i pani mi mówi. Przykro mi ale weryfikacja jest nie poprawna udzielił pan jednej odpowiedzi nie poprawnej. Myślę sobie co to był kurde quiz jakiś..
Za chwilę miły głos dodaje. Niech się Pan dobrze zastanowi na jakie pytanie mógł pan odpowiedzieć nie poprawnie i zadzwoni jeszcze raz :) 
Odpowiedziałem miłej pani że chyba żartuje! ze mnie. Podając najwrażliwsze dane z dowodu, żądna pani ode mnie więcej informacji których raz nie mam przed sobą, dwa są to raczej mało wiarygodne dane do uwierzytelniania. Pani że jej przykro i albo zadzwonię za chwilę, albo się udam do oddziału stacjonarnego.. więc pytam.
A tam jak będzie przebiegać procedura resetowania hasła ? Miły głos. Pokaże pan dowód osobisty i tyle! (czujecie ironie i pulsującą mają żyłkę na czole!)

Założyć konto mogłem wykonując przelew 1 grosza ale zresetować hasła w normalny sposób nie mogłem od taki absurd. Udałem się od oddziału.. oczywiście w moim mieście niema ale w mieście obok są dwa oddziały.. Poprosiłem o stan konta .. który na szczęście wyniósł 0.0 zł uffff a następnie poprosiłem o zamknięcie konta! Trwało to chwilę bo z systemu moich danych wydrukować się nie dało trzeba było ręcznie pisać. (ale to przypadłość stała tak mnie poinformowano) Mniejsza o to bo będąc w oddziale T-mobile mam wielkie obawy o dane osobowe klientów ponieważ przede mną osoba starała się o kredyt, a ja stając z boku widziałem wszystkie jego dane. Pan na stanowisku miał laptopa nie zabezpieczonego folią polaryzacyjną chodź podejrzewam że nawet to by dużo nie dało.
Po tych doświadczeniach stanowczo jak mnie ktoś zapyta o zdanie to odradzę ten Bank! Są to moje osobiste odczucia do których mam prawo i moje zdanie. 

Wyobraź sobie że

Wyobraź sobie że jesteś teraz na wakacjach i potrzebujesz przelać z jednego konta na drugie pieniądze niech to będą twoje dwa konta wewnętrzne z banku o którym mowa. A jesteś na przysłowiowym końcu świata i hasło Ci się blokuje a do najbliższego oddziału masz 100 km. I zostajemy w czarnej dupie jednym słowem. Koniec końców jak napisałem konto zamykam i nie chce słyszeć o tym banku. Mam bank konkurencji i też mi się zdarzyło zapomnieć hasła.. ze zresetowaniem nie było problemu ba nawet nie musiałem z nikim rozmawiać wystarczył kod zabezpieczający. A jakbym i jego zapomniał to wówczas zamawiam rozmowę na telefon na który przychodzą mi smsy autoryzujące transakcje i wówczas jest przeprowadzana weryfikacja. Tak to się powinno robić Alior & T-mobile ;) bierzcie przykład z konkurencji. 

Przypominam że jest to moja subiektywna ocena i każdy zrobi co zechcę w końcu to jego kasą leży na tym czy innym koncie.

ps. Żałuję że całej rozmowy nie nagrałem.. następnym razem tego błędu nie popełnię dzwoniąc do jakiejkolwiek instytucji bo skoro oni mnie nagrywają to ja mogę ich ;) 

Czytany 902 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 wrzesień 2015 10:23
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

Szukaj