Google plus vs Facebook

wtorek, 05 lipiec 2011 10:46 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Google plus vs Facebook Google plus vs Facebook

Coś mnie czknęło i postanowiłem napisać parę zdań o nowej konkurencji dla facebook. Konkurencja która teraz jest w fazie beta i dostęp mają nieliczni tylko.

Konkurencja to której mowa to oczywiście pewnień gigant za oceanu a mianowicie GOOGLE. Cóż nam tam google przygotowało ciekawi to zapraszam do dalszej częsci artykułu. 

Na pierwszy rzut idzie desing... który jak widać na zdjęciach po niżej jest najzwyczajniej kopią FACEBOOKA oj panowie z google nie zaświeciliście, niby prosty minimalistyczny, no ale nie przyciąga a po paru chwilach ma się ochotę zamknąć tą kartę w przeglądarce.

Jak widać mamy też ściane oraz udostępnianie, Udostępnianie działa na zasadzie kręgów zajomych fajny dodatek ale chwila .. przecież to na Facebooku też jest.. więc kolejny punkt dla facebooka.

Co do publikowania jest możliwość dodawania zdjęć i video przy video chyba niema żadnego ograniczenia a bynajmniej żadnej takiej informacji nie widać. (nic nie wgrywałem, ale postaram się to przetestować.) Zdjęcia przegląda sie na osobnym widoku gdzie można dodać opis tag i nne operacje wykonać jak obróć zdjęcie itp.

Czy to daje przewagę nad facebookiem moim zdaniem póki co nic a nic.. 

Co my tam jeszcze mamy no tak mamy kręgi cóż to jest a to są grupy inaczej nazwane bardziej przyjaźniej i w lepszy sposób rozwiązany niz to jest na facebooku ... czyli plus na G+ [1:2] 

Gdzie by nie kliknąć ma się wrażenie że jest się na kopii facebooka, ale moment są jeszcze wideokonferencje i to jest duży plus dla G+ Instalacja pluginu jest sprawna u mnie Firewall nie bardzo chciał pozwolić na połączanie podczas instalacji ale to raczej nie problem.. Nie mam pojęcia do ilu osób można prowadzić taką konferencje więc póki co brak znajomych aby to gruntowanie przetestować nawet jeśli chodzi o kwestie wizualna. Ale mam pewne przypuszczenia że transmisji HD niema co się spodziewać .. a nawet powiem że będzie to obniżone pewnie do jakiś rozmiarów 300x300 taki okienko co by było coś widać ;) Niema co ukrywać to dobre posunięcie całe wideokonferencje.

Google wydaje się chodzić lżej niż facebook no ale co tam na FB mamy 500 milionów! aktywnych użytkowników a na G+ strzelam może 10tyś ??? może i nawet mniej.

G+ dysponuje jeszcze JS drag and drop (przeciągnij i puść) fajny dodatek i nic więcej rozpisywać się nie trzeba.

Sa jeszcze iskry sparks .. w zasadzie nie do końca rozumiem jak to działać.. to więc nie będe się wypowiadał na ich temat .. ale to chyba ma być działać coś takiego jak automatyczne powiadomienia.

Na testowej wersji niema reklam ani gier ... ale to wersja testowa a jak wiadomo reklamy kontekstowe maja się pojawić .. to przypuszczam że i gry się pojawia o ile serwis zyska na popularności.

Na dzień dzisiejszy G+ nie jest niczym innym jak dodatkiem do poczty gmail.. próbuje skopiować to co dobre z FB i dorzucić kilka ulepszeń od siebie.. no ale według mnie to stanowczo za mało aby przeciągnąć 500 milionów aktywnych użytkowników FACEBOOKA na swoja stronę!.

Póki co niech żyje król niechaj żyje! :)

  • g_plus

  • g_plus1

  • g_plus3

  • g_plus4

  • g_plus5

 

Czytany 3901 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 październik 2015 20:33
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

Szukaj