Gdy Ty śpisz Fecebook wprowadza zmiany!

piątek, 08 lipiec 2011 08:45 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowy widok osób dostępnych oraz czatu. Nowy widok osób dostępnych oraz czatu.

Tak jak w tytule artykułu gdy my śpimy to Facebook wprawdza zmaniany..  jedna ogólna ale ważna że względu na bezpieczeństwo. Druga zmiana jest kosmetyczna wizualna i trochę funkcjyjna. 

A więc co do pierwszej ważnej zmany to facebook domyślnie wyłaczyć protokół https ! jakie były powody wie tylko włąściciel Mark Z. zapewne, ale nic straconego możemy sobie włączyć spowrotem szyfrowany protokół.

Aby włączyć go przechodzimy do swojego konta -> ustawienia konta -> pierwsza zakładka Ustawienia i zabezpieczenia konta na dole rozwijamy -> zaznaczamy Bezpieczne przeglądanie (https). Gdy tylko jest to możliwe, przeglądaj zawartość serwisu w trybie połączenia szyfrowanego (https). 

fb-w1

Druga zmiana dotyczy widoku osób obecnie zalogowanych / dostępnych.

Otóż jak widać na screenie mamy teraz do dyspozycji caly pasek po prawej stronie możemy go również ukryć jeśli chcemy. Główna zaleta tego rozwiązania jest gdy mamy dużo osób on-line nie będzie nam aż tak przymulać FB. Kolejna to wyszukiwanie na liście i szybki czat ;) [brakuje tylko tych rozmów wideo! oby wkrótce się pojawiły] Kolejna zaleta jeśli mamy grupy kontaktów po tworzone możemy nasz status dostępności ukryć przed wybraną grupą znajomych!  Mamy możliwość prowadzenia czatu grupowego! klikamy na opcje i dodajemy sobie osoby z jakimi chcemy rozmawiać.

Jak ktoś ma nowy pasek od Facebooka (mają nieliczni narazie) to na Chrome, FireFox, Safari oraz IE ma możliwość rozmowy wideo :) wszystko sprzęgnięte od skypa :) Niestety ale Opere olali.... ;///

 fb-w2   fb-w3

Jest też jeden minus a mianowicie teraz po rozpoczęciu rozmowy nie da się kliknąć na nazwe (imię i nazwisko) osoby aby przejść do jego/jej profilu... szkoda bo często z tego korzystałem.

Tak wiec szkoda że FB nie wspiera Opery a wspiera niszowego np Safari... ehh no tak MAC prestige itd. No cóż trzeba póki co korzystać z alternatywy ;) 

Tak więc ... kto migruje na G+ ? dobry żart nie jest zły :) 

Ja zostanie na FB taki trend który jeszcze trochę będzie zapewne trwać :)

UPDATE:

I na opere jest sposób ... Prawy przycisk na otwarty oknie z facebook'iem i Preferencje dla witryny -> ostatnia zakładka -> Sieć i wybieramy przedstawiaj się jako Firefox ;) I działają wideo rozowy :)

Czytany 7595 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 lipiec 2011 00:56
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 Hej może chcesz informacje o kursach JOOMLA, nowych artykułach czy video.

Szukaj