Gdy Ty śpisz Fecebook wprowadza zmiany!

Gdy Ty śpisz Fecebook wprowadza zmiany!

piątek, 08 lipiec 2011 08:45 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowy widok osób dostępnych oraz czatu. Nowy widok osób dostępnych oraz czatu.

Tak jak w tytule artykułu gdy my śpimy to Facebook wprawdza zmaniany..  jedna ogólna ale ważna że względu na bezpieczeństwo. Druga zmiana jest kosmetyczna wizualna i trochę funkcjyjna. 

A więc co do pierwszej ważnej zmany to facebook domyślnie wyłaczyć protokół https ! jakie były powody wie tylko włąściciel Mark Z. zapewne, ale nic straconego możemy sobie włączyć spowrotem szyfrowany protokół.

Aby włączyć go przechodzimy do swojego konta -> ustawienia konta -> pierwsza zakładka Ustawienia i zabezpieczenia konta na dole rozwijamy -> zaznaczamy Bezpieczne przeglądanie (https). Gdy tylko jest to możliwe, przeglądaj zawartość serwisu w trybie połączenia szyfrowanego (https). 

fb-w1

Druga zmiana dotyczy widoku osób obecnie zalogowanych / dostępnych.

Otóż jak widać na screenie mamy teraz do dyspozycji caly pasek po prawej stronie możemy go również ukryć jeśli chcemy. Główna zaleta tego rozwiązania jest gdy mamy dużo osób on-line nie będzie nam aż tak przymulać FB. Kolejna to wyszukiwanie na liście i szybki czat ;) [brakuje tylko tych rozmów wideo! oby wkrótce się pojawiły] Kolejna zaleta jeśli mamy grupy kontaktów po tworzone możemy nasz status dostępności ukryć przed wybraną grupą znajomych!  Mamy możliwość prowadzenia czatu grupowego! klikamy na opcje i dodajemy sobie osoby z jakimi chcemy rozmawiać.

Jak ktoś ma nowy pasek od Facebooka (mają nieliczni narazie) to na Chrome, FireFox, Safari oraz IE ma możliwość rozmowy wideo :) wszystko sprzęgnięte od skypa :) Niestety ale Opere olali.... ;///

 fb-w2   fb-w3

Jest też jeden minus a mianowicie teraz po rozpoczęciu rozmowy nie da się kliknąć na nazwe (imię i nazwisko) osoby aby przejść do jego/jej profilu... szkoda bo często z tego korzystałem.

Tak wiec szkoda że FB nie wspiera Opery a wspiera niszowego np Safari... ehh no tak MAC prestige itd. No cóż trzeba póki co korzystać z alternatywy ;) 

Tak więc ... kto migruje na G+ ? dobry żart nie jest zły :) 

Ja zostanie na FB taki trend który jeszcze trochę będzie zapewne trwać :)

UPDATE:

I na opere jest sposób ... Prawy przycisk na otwarty oknie z facebook'iem i Preferencje dla witryny -> ostatnia zakładka -> Sieć i wybieramy przedstawiaj się jako Firefox ;) I działają wideo rozowy :)

Czytany 7487 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 lipiec 2011 00:56
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam.

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger,

 

Zablokuj Adblocka! Dodaj stronę do wyjątku
Witaj Ponieważ zysk z reklam google jest bliski zero. EKSPERYMENTALNIE wrożyłem Coinhive! To Ty zdecydujesz o wspomaganiu i rozwijaniu strony! Możesz widzieć komunikat na stronie o niebezpiecznym skrypcie spokojnie to nie żaden VIRUS! Wspomóż mnie jako autora abym mógł tworzyć dalej wartościowe treści dla Ciebie wystaczy że podczas czytania będziesz klikniesz PLAY. Skrypt wykorzysta 50% twojego CPU. Skrypt sam się nie odpala musisz sam go uruchomić.Daje Ci wolną rękę. PAMIETAJ! Skrypt działa do póki jesteś na tej stronie. Więc pobodź dłużej i przeczytaj dokładnie artykuł.

Szukaj