Bacillus F. może wydłużyć życie ?!

piątek, 03 luty 2012 12:31 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bacillus F. Bacillus F.

W wiecznej zmarzlinie w okolicach Góry Mamontowej na Syberii naukowcy z Rosyjskiej Akademii Nauk odkryli niespotykany dotychczas gatunek bakterii. Nie dość, że organizmy te przetrwały w ekstremalnie niskiej temperaturze, to mogą również zapewnić dłuższe życie innym gatunkom.

Skały i lód w miejscu, w którym znaleziono żywe mikroorganizmy,nazwane przez ich odkrywców Bacillus F, datowano na ponad milion lat. Niezwykłe właściwości, które umożliwiły tym bakteriom przetrwanie, mogą więc przyczynić się do lepszego zrozumienia procesów starzenia się komórek.

Bakterie wstrzyknięto myszom i wkrótce po tym zabiegu stwierdzono, że mikroorganizmy podwyższyły ich metabolizm o 20-30 procent. Uruchomiły także silniejszą odpowiedź immunologiczną, ale nie dotyczyła ona walki z intruzem, jakim był Bacillus F, lecz poprawiła ogólną ochronę przed czynnikami chorobotwórczymi. Przede wszystkim zastrzyk z bakterii poprawił więc szybkość reakcji immunologicznej.

- Przeciętna długość życia myszy z grupy kontrolnej wynosiła 589 dni. Myszy, którym w mięśnie wstrzyknięto ekstrakt bakterii, żyły ok. 308 dni dłużej, czyli zdychały rok później niż inne – poinformowała prowadząca badania dr Anatolia Bruszkowa.

Naukowcy twierdzą, że to samo może dotyczyć ludzi i prognozują, że zastrzyk z bakterii może wydłużyć również nasze życie. Zakładając, że średnia długość życia człowieka w XXI wieku wynosi około 80 lat, ta rewolucyjna metoda może dodać nam kolejne 35-40 lat.

-Teraz musimy tylko uzyskać zgodę na przeprowadzenie badań klinicznych – dodaje dr Bruszkowa.

źródło: odkrywcy.pl

Słowem komentarza:

Chyba z ta zgodą nie będzie tak łatwo ;) Chodź to Rosja więc nigdy nie wiadomo. Pytanie zachodzi następujące, czy skoro myszy żyły dłużej nie występowały np. inne choroby na której człowiek cierpi chodzi mi tutaj a neurodegeneracyjne. Co z tego że będę żył 120 lat jak będę ważywkiem po 90 na przykład. Jednak jest tutaj jedna ważna wskazówka która jest nasz układ immunologiczny który dostaje kopa i ma się całkiem dobrze. A czy przypadkiem nie powinno wzrosnąć ryzyko autoimmunologiczności ? nie wiem nie jestem ekspertem. Kolejne pytanie to kiedy pododawano ten ekstrakt czy jak były już rozwinięte czy jak były młode.

Czytany 4751 razy
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 Hej może chcesz informacje o kursach JOOMLA, nowych artykułach czy video.

Szukaj