Przewidujemy przyszłość

wtorek, 24 kwiecień 2012 13:51 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Badanie opublikowane w "Journal of Consumer Research" dowodzi, że ludzie, którzy wierzą swojej intuicji, potrafią przewidywać przyszłe wydarzenia.

 Amerykańscy naukowcy przekonują, że ufanie własnym przeczuciom pomaga w trafnym prognozowaniu przyszłości, poczynając od warunków atmosferycznych, a kończąc na zmianach na giełdzie papierów wartościowych.

 W jednym z wariantów badania uczestnicy wypełniali kwestionariusz, który powodował zwiększenie lub zmniejszenie ich wiary we własne przeczucia. Następnie badani mieli za zadanie przewidzieć pogodę na najbliższe dwa dni w swoim rejonie zamieszkania. Wyniki pokazały, że prognozy uczestników, ufających swojemu "szóstemu zmysłowi" były dużo trafniejsze.

 - Przypuszczamy, że ten intrygujący efekt występuje, gdyż ufanie własnym przeczuciom otwiera dostęp do ogromnej ilości informacji o otoczeniu, które ludzie zdobywają prawie nieświadomie. Poleganie na przeczuciach pozwala ludziom na zagłębienie się w obszary nieuświadomionej wiedzy, podczas gdy opieranie się wyłącznie na logicznych przesłankach może ograniczać szerokość perspektywy - podsumowują autorzy badania, Michel Tuan Pham, Leonard Lee i Andrew T. Stephen.

Czym jest przeczucie?

 W parapsychologii przeczucie nazywane jest prekognicją. Jednak w przypadku tej zdolności, osoba przewidująca przyszłość nie posiada wiedzy na temat dotyczący przepowiedni. Zjawisko to klasyfikuje się jako paranormalne, czyli inaczej nadnaturalne lub nadprzyrodzone. Osoby zajmujące się przewidywanie przyszłości polegają właśnie głównie na takich przeczuciach.

 Nauka jednak nie zgadza się z tym, że istnieje coś takiego jak prekognicja. Zdaniem uczonych przeczucie, wynika z naszej wiedzy na dany temat. Takie podświadome wykorzystywanie posiadanych informacji w celu prognozowania przyszłości, nazwane zostało "emotional oracle effect", czyli efektem emocjonalnej wyroczni.

Możemy też czytać w myślach!

 Dr Trisha Stratford z University of Technology w Sydney uważa, że niektóre osoby nie tylko posiadają przeczucia dotyczące przyszłych zdarzeń, ale również są w stanie czytać w myślach. Co więcej, zdolność ta nie ma nic wspólnego z parapsychologią i można ją wyjaśnić naukowo.

 Zespół naukowców pod przewodnictwem dr Standford w 2010 roku zbadał aktywność mózgów ochotników, którzy znajdowali się ze sobą w bliskich stosunkach. Byli to członkowie tej samej rodziny, osoby będące w związkach partnerskich lub przyjaciele. Okazało się, że u wielu z poddanych testom par, występował ten sam wzorzec aktywności mózgowej.

 Zdaniem naukowców stanowi to dowód na to, że niektórzy ludzie potrafią stworzyć tak dopasowany duet, że są w stanie przewidzieć myśli i emocje drugiej osoby.

Można rzecz że kobiety bardzo często porozumiewają się bez słów a zatem czyż nie przewidują swoich przyjaciółek emocji ; ) No cóż każdy znas kiedyś tak miał że był wstanie przewidzieć zachowanie danej osoby...

Czytany 3913 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 czerwiec 2012 08:30
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 Hej może chcesz informacje o kursach JOOMLA, nowych artykułach czy video.

Szukaj