Laska dla niewidomych a polska myśl innowacyjna

wtorek, 18 grudzień 2012 14:08 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Laskę zwiększającą bezpieczeństwo niewidomych opracowali absolwenci Technikum Elektronicznego w Połańcu. Na razie wynalazcy przygotowali prototyp urządzenia, ale zdobyli już uznanie na światowych targach wynalazków i zainteresowanie inwestorów.
"Safe Step – bezpieczną laskę dla niewidomych" opracowali Kamil Bączek i Wojciech Dyl - obecnie studenci pierwszego roku Politechniki Krakowskiej. W lasce zamontowano małe czerwone diody LED, czujnik oświetlenia, który zaczyna świecić, gdy zrobi się ciemno, oraz ultradźwiękowy czujnik odległości.

TARGI BRUSSELS INNOVA to impreza wystawiennicza dedykowana „dorosłym”. W spisie wystawców są firmy, instytuty naukowe i konsorcja przemysłowe z całego świata. Tegoroczne złote, srebrne i brązowe medale dla Polski zdobyli również m.in. pracownicy naukowi Politechnik, Instytutów Naukowych i innowacyjnych firm komercyjnych. Źródło: Świętokrzyski Portal Innowacji

Słowem komentarza:

Zawsze mnie to dziwiło że mamy taki potencjał naukowy nie raz już potwierdzony na różnych imprezach a nie potrafimy tego wykorzystać.. ekonomicznie smutne. Podejście państwa Polskiego dawno powinno się zmień i zamiast na armię czy premie administracyjne zacząć inwestować w naukę bo to jest przyszłość i zawsze będzie. W końcu to nasze publiczne pieniądze a nie wasze polityków. Więc zanim zaczniesz sobie wypłacać premie to na nią zasłuż i zapracuj!
Czytany 3460 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 18 grudzień 2012 14:20
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

Szukaj