Opera NEXT 15 wylądowała !

wtorek, 28 maj 2013 10:59 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uwaga uwaga stało się długo oczekiwana wersja Opery na nowym silniku wylądowała :) 

Na pierwszy rzut oka rzuca się w oczy minimalistyczny interfejs oraz kilka innowacji, bo czym była by nowa wersja bez innowacji! :D Norwegowie już tam mają ;p 

Z dodatkowych rzeczy brak klienta mail. Został przeniesiony do osobnej aplikacji. Opera Turbo to teraz tryb off-road łacznie z trybem SPYD.

Zmodyfikowany został Speed Dial możemy teraz tworzyć grupy w prosty spób po prostu przeciągająć z jednego okienka do drugiego w dodatku możemy instalować rozszerzenia do speed diala.

Do szybkiego wybierania możemy teraz przejść prosto z paska po prawej stronie. Natomiast znikł przycisk przeglądania zamkniętych stron (czasem przydatne) ale z tego co wyczytałem być może ma nam pomóc rozbudowana historia przeglądania. oraz znaczek serduszka - który ma slużyć do oznaczna stron ktore chcemy przejrzeć później.

Jak można zauważyć zmieniły się opcje .. brakuje teraz wywołania zaawansowanych opcji opera:config gdzie była masa opcji dla entuzjaztów tunningu opery. 

Opera Synh i tu mamy niespodziankę bo na dzien dzisiejszy niema opcji synhronizacji z wersja NEXT! Opera informuje nas o tym w komunikacje.

 

[highlighter label="brush:text">Don't worry – your bookmarks are safe! We're working to improve synchronization and make it more integrated with our next generation of browsers. But, for now, you can use this web interface to access your bookmarks and other data. Thanks for bearing with us.[/highlighter]

Wracając do innowacji mamy schowek o którym wspomniałem wyżej, który wygląda tak

schowek

Mamy też opcje Discover według mnie coś ala RSS ze zdjęciami w przyjaznej formie i bardzo mi się to podoba :) Mam nadzieje że w wersji finalnej będzie można edytować serwisy bo póki co są dostępne tylko te od Norwegów :) A wygląda to tak.

odkrywaj

Każdego powinen ucieszyć fakt facebooka łąduje się teraz szybko i równiż szybko przewija się ścianę. Strona TVN24 również odwiera się teraz poprawnie :) Logmein wykrywa Opere Next 15 jako chrome :P i chce instalować jego rozszerzenie .. ale póki co jest błąd i ładuje się dalej wersja flash z tym że działą już prawo klik! 

Z ciekawostek ;)

Identyfikacja przeglądarki

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/28.0.1500.20 Safari/537.36 OPR/15.0.1147.18 (Edition Next)

 Tak więc moim zdaniem Norwegowie odwalili kawał dobrej roboty :) Teraz czekamy na synchronizacje i nowe dodatki upraszczające życie ;D

Najważnijsza rzecz gdzie pobarać a no tutaj na blogu - > http://my.opera.com/desktopteam/blog/opera-next-15-0-released/

Czytany 3067 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 28 maj 2013 12:47
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

Szukaj