Wysokie obciążenie CPU podczas oglądania Twitch.tv - Rozwiązanie!

sobota, 22 listopad 2014 01:00 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Flash PPAPI Flash PPAPI

Ostatnio a w zasadzie rzadko to robię oglądałem sobie Twitch.tv i gameplay odnośnie gry Dragon Age Inkwizycja, otóż jakie moje zdziwienie było że proces flasha pożera mi CPU 85-95%! (-20% reszta procesów) To jest nie dopuszczalne! Trochę się głowiłem nad tym WTF , sprawdziłem akceleracje sprzętowa itp. nic nie dawało realnego zysku. Aż sobie przypomniałem że przecież przeglądarki oparte o chromium obsługują coś takiego jak PPAPI.

 cpu1

Jak widać obciążenie nie małe szczególnie że posiadam Q6600 czy 4 core, i takie zjawisko występuje tylko na Twitchu...

Ale nic sprawdzając zaawansowane właściwości wtyczku flashowej widać że nie jest zainstalowana wersja PPAPI, która to przenosi wszystko do sandboxa czyli w teorii jest bezpieczniej oraz pozwala korzystać z akceleracji GPU! a ja wiemy w nie których zadaniach GPU jest znacznie wydajniejsze do CPU!.

flash-2

Aby pobrać odpowiednia wtyczkę z obsługa PPAPI trzeba się udać na stronę Adobe Labs! wersja PPAPI jest dostępna tylko dla Opera oraz Chrome!

 

Zamykamy przeglądarkę instalujemy wtyczkę i cieszymy sie wersja PPAPI która zdecydowanie odciąży wasz CPU o około 30-40% (całościowe obciążenie) więc zysk jest realny. Aby nie być gołosłownym screen z obciążenia.

cpu2

Doskonale widać w karta z Twitcha teraz absorbuje tylko 2,8% a poprzedni 24% <- odnosząc się tylko do jednej tej specyficznej karty. Kolejny plus taki że jeśli macie tą kartę w tle otwartą słyszymy głos , obraz jest hibernowany wówczas obciążanie naszego CPU! spada jeszcze bardziej :) 

Wtyczką jest w wersji beta miejcie to na uwadze , chodź u mnie ani razy się nie wywaliła ;) Więc jest póki co stabilna.

Mam nadzieje że komuś to pomoże i będzie cieszyć się  rozgrywką toczącą się na ekranie niż denerwującym hukiem wentylatorów procka. 

Ps. A ponoć FLASH miał umrzeć... i zastąpić go miał HTML5 jakoś bardzo powoli to idzie.

Ps.2. Przy wtyczce z obsługą PPAPI użycie cpu na YT od 1% do 6% średnio było około 2-2.5% , player w HTML5 od 1% do 5% średnio 1,9-2.4% jak widać na W8.1PRO różnicy znacznej niema. Być może różnica jest na iOS ale to wina apple bo porzucił technologie flash. Adobe nie daje za wygraną i widać że jest zapotrzebowanie na flasha.

Ps.3 Swoją drogę Adobe daje również wtyczkę dla iOS dla Opera i Chrome. 

Czytany 1854 razy Ostatnio zmieniany sobota, 22 listopad 2014 11:58
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 Hej może chcesz informacje o kursach JOOMLA, nowych artykułach czy video.

Szukaj