Wysokie obciążenie CPU podczas oglądania Twitch.tv - Rozwiązanie!

Wysokie obciążenie CPU podczas oglądania Twitch.tv - Rozwiązanie!

sobota, 22 listopad 2014 01:00 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Flash PPAPI Flash PPAPI

Ostatnio a w zasadzie rzadko to robię oglądałem sobie Twitch.tv i gameplay odnośnie gry Dragon Age Inkwizycja, otóż jakie moje zdziwienie było że proces flasha pożera mi CPU 85-95%! (-20% reszta procesów) To jest nie dopuszczalne! Trochę się głowiłem nad tym WTF , sprawdziłem akceleracje sprzętowa itp. nic nie dawało realnego zysku. Aż sobie przypomniałem że przecież przeglądarki oparte o chromium obsługują coś takiego jak PPAPI.

 cpu1

Jak widać obciążenie nie małe szczególnie że posiadam Q6600 czy 4 core, i takie zjawisko występuje tylko na Twitchu...

Ale nic sprawdzając zaawansowane właściwości wtyczku flashowej widać że nie jest zainstalowana wersja PPAPI, która to przenosi wszystko do sandboxa czyli w teorii jest bezpieczniej oraz pozwala korzystać z akceleracji GPU! a ja wiemy w nie których zadaniach GPU jest znacznie wydajniejsze do CPU!.

flash-2

Aby pobrać odpowiednia wtyczkę z obsługa PPAPI trzeba się udać na stronę Adobe Labs! wersja PPAPI jest dostępna tylko dla Opera oraz Chrome!

 

Zamykamy przeglądarkę instalujemy wtyczkę i cieszymy sie wersja PPAPI która zdecydowanie odciąży wasz CPU o około 30-40% (całościowe obciążenie) więc zysk jest realny. Aby nie być gołosłownym screen z obciążenia.

cpu2

Doskonale widać w karta z Twitcha teraz absorbuje tylko 2,8% a poprzedni 24% <- odnosząc się tylko do jednej tej specyficznej karty. Kolejny plus taki że jeśli macie tą kartę w tle otwartą słyszymy głos , obraz jest hibernowany wówczas obciążanie naszego CPU! spada jeszcze bardziej :) 

Wtyczką jest w wersji beta miejcie to na uwadze , chodź u mnie ani razy się nie wywaliła ;) Więc jest póki co stabilna.

Mam nadzieje że komuś to pomoże i będzie cieszyć się  rozgrywką toczącą się na ekranie niż denerwującym hukiem wentylatorów procka. 

Ps. A ponoć FLASH miał umrzeć... i zastąpić go miał HTML5 jakoś bardzo powoli to idzie.

Ps.2. Przy wtyczce z obsługą PPAPI użycie cpu na YT od 1% do 6% średnio było około 2-2.5% , player w HTML5 od 1% do 5% średnio 1,9-2.4% jak widać na W8.1PRO różnicy znacznej niema. Być może różnica jest na iOS ale to wina apple bo porzucił technologie flash. Adobe nie daje za wygraną i widać że jest zapotrzebowanie na flasha.

Ps.3 Swoją drogę Adobe daje również wtyczkę dla iOS dla Opera i Chrome. 

Czytany 1708 razy Ostatnio zmieniany sobota, 22 listopad 2014 11:58
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam.

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger,

 

Zablokuj Adblocka! Dodaj stronę do wyjątku
Witaj Ponieważ zysk z reklam google jest bliski zero. EKSPERYMENTALNIE wrożyłem Coinhive! To Ty zdecydujesz o wspomaganiu i rozwijaniu strony! Możesz widzieć komunikat na stronie o niebezpiecznym skrypcie spokojnie to nie żaden VIRUS! Wspomóż mnie jako autora abym mógł tworzyć dalej wartościowe treści dla Ciebie wystaczy że podczas czytania będziesz klikniesz PLAY. Skrypt wykorzysta 50% twojego CPU. Skrypt sam się nie odpala musisz sam go uruchomić.Daje Ci wolną rękę. PAMIETAJ! Skrypt działa do póki jesteś na tej stronie. Więc pobodź dłużej i przeczytaj dokładnie artykuł.

Szukaj