Opera 36 - bugi

Opera 36 - bugi

poniedziałek, 21 marzec 2016 08:05 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opera 36 Speed dial Opera 36 Speed dial www.opera.com

Całkiem nie dawno było głośno że opera wpradza Adblocka jako rozwiązanie natywne i super. Ale dziś nie o tym chciałem napisać, 15 marca 2016 ukazała się wersja opera 36 i jest moim zdaniem niedopracowana ... już wyjaśniam dlaczego.
Po pierwsze przynosi nowy wygląd na windows 10 (na windows 8 nie wiem nie sprawdzałem) i nowe fjuczery jak animowane otwieranie grupy kart z speed diala. Okey może fajnie to wygląda ale wydłuża czas otwarcia pożądanej strony.. nie tędy droga developerzy.

Kolejna rzecz odnośnie grupy kart w operze 36 jest coś zachrzanione i to grubo bo gdy chcemy prawym przyciskiem otworzyć taka grupę za jednym razem powiedźmy 4 strony na raz, to utylizacja naszego CPU będzie 100% przez grubo 10sek, a sama przeglądarka będzie wisieć... wtf.

Brak optymalizacji procesu.. zbyt szybkie wydanie wersji stabilnej, nie wiek bo odpowiedzi naszych moderatorów są , a raczej ich brak! 

Okey przejdźmy teraz do bardzo irytującego błędu z jakim przyszło mi się zmierzyć! Opera w wersji 36 przy pracy z narzędziami dla programistów poprzestaje współpracować z wprowadzanym tekstem i ma się wrażenie że to nasza klawiatura zawiodła.
Otóż nie opera przestaje przyjmować jakie kolwiek znaki czy to w pasku adresu czy to w narzędziach programistycznych podczas edycji css np. trywialnie nawet otwarty mail nie reaguje na pisanie, więc problem nie dotyczy jeden karty a całej przeglądarki!

BŁĘDY 

  1. Utylizacja CPU przy mulit otwieraniu kart
  2. Zatrzymanie wprowadzania tekstu przy pracy z narzędziami programistycznymi
  3. Brak możliwości przełączenia layoutu na stary, nie każdy musi chcieć aby opera upodobniała się do windowsa 10

Rozwiązanie problemu 3. chrome://flags/#windows-10-skin

Mam wrażenie że team opery ma jakiś problem i brak dłuższej roadmap skutecznie zabija dobry rozwój opery.
Bo jak można rozwijać produkt nie znając wyznaczonych celów, na pytanie jakie nowości czy funkcje będę w najbliższych wersach rozwijane odpowiedź brzmiała nie możemy napisać...
Używam Opery od wersji bodajże 6 więc trochę wiem na jej temat, przejście na nowy silnik było dobrym rozwiązaniem aczkolwiek wypuszczonym zbyt wcześnie bo proste grupowanie kart nie jest zbyt poste w realizacji programistycznej ;) 
Opera zawsze była oczkiem w głowie geeków przez to że można było ją dostosować pod siebie niemal w każdym calu! A wiemy jak to teraz wygląda... żyjemy dalej i karmimy się od czasu do czasu "nowościami" wrzuconymi łaskawie przez dev.
Chrome czy Opera strasznie wszystko upraszczają w obsłudze a nie wszystkim to odpowiada, uważam że personalizacja jest i będzie ważnym elementem na rynku przeglądarek.
Obecnie opera na rynku ma lekko ponad 2% czyli odbiła się od dna i obecnie ma wyniki jak w 2011 roku.

Piszcie w komentarzach jakie macie odczucia co do opery, a jak znajdziecie bugi to wysyłajcie je nie zwłoczne pod ten adres https://bugs.opera.com/wizard/desktop

Czytany 914 razy Ostatnio zmieniany sobota, 16 kwiecień 2016 14:19
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam.

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger,

 

Zablokuj Adblocka! Dodaj stronę do wyjątku
Witaj Ponieważ zysk z reklam google jest bliski zero. EKSPERYMENTALNIE wrożyłem Coinhive! To Ty zdecydujesz o wspomaganiu i rozwijaniu strony! Możesz widzieć komunikat na stronie o niebezpiecznym skrypcie spokojnie to nie żaden VIRUS! Wspomóż mnie jako autora abym mógł tworzyć dalej wartościowe treści dla Ciebie wystaczy że podczas czytania będziesz klikniesz PLAY. Skrypt wykorzysta 50% twojego CPU. Skrypt sam się nie odpala musisz sam go uruchomić.Daje Ci wolną rękę. PAMIETAJ! Skrypt działa do póki jesteś na tej stronie. Więc pobodź dłużej i przeczytaj dokładnie artykuł.

Szukaj