Opera 36 - bugi

poniedziałek, 21 marzec 2016 08:05 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opera 36 Speed dial Opera 36 Speed dial www.opera.com

Całkiem nie dawno było głośno że opera wpradza Adblocka jako rozwiązanie natywne i super. Ale dziś nie o tym chciałem napisać, 15 marca 2016 ukazała się wersja opera 36 i jest moim zdaniem niedopracowana ... już wyjaśniam dlaczego.
Po pierwsze przynosi nowy wygląd na windows 10 (na windows 8 nie wiem nie sprawdzałem) i nowe fjuczery jak animowane otwieranie grupy kart z speed diala. Okey może fajnie to wygląda ale wydłuża czas otwarcia pożądanej strony.. nie tędy droga developerzy.

Kolejna rzecz odnośnie grupy kart w operze 36 jest coś zachrzanione i to grubo bo gdy chcemy prawym przyciskiem otworzyć taka grupę za jednym razem powiedźmy 4 strony na raz, to utylizacja naszego CPU będzie 100% przez grubo 10sek, a sama przeglądarka będzie wisieć... wtf.

Brak optymalizacji procesu.. zbyt szybkie wydanie wersji stabilnej, nie wiek bo odpowiedzi naszych moderatorów są , a raczej ich brak! 

Okey przejdźmy teraz do bardzo irytującego błędu z jakim przyszło mi się zmierzyć! Opera w wersji 36 przy pracy z narzędziami dla programistów poprzestaje współpracować z wprowadzanym tekstem i ma się wrażenie że to nasza klawiatura zawiodła.
Otóż nie opera przestaje przyjmować jakie kolwiek znaki czy to w pasku adresu czy to w narzędziach programistycznych podczas edycji css np. trywialnie nawet otwarty mail nie reaguje na pisanie, więc problem nie dotyczy jeden karty a całej przeglądarki!

BŁĘDY 

  1. Utylizacja CPU przy mulit otwieraniu kart
  2. Zatrzymanie wprowadzania tekstu przy pracy z narzędziami programistycznymi
  3. Brak możliwości przełączenia layoutu na stary, nie każdy musi chcieć aby opera upodobniała się do windowsa 10

Rozwiązanie problemu 3. chrome://flags/#windows-10-skin

Mam wrażenie że team opery ma jakiś problem i brak dłuższej roadmap skutecznie zabija dobry rozwój opery.
Bo jak można rozwijać produkt nie znając wyznaczonych celów, na pytanie jakie nowości czy funkcje będę w najbliższych wersach rozwijane odpowiedź brzmiała nie możemy napisać...
Używam Opery od wersji bodajże 6 więc trochę wiem na jej temat, przejście na nowy silnik było dobrym rozwiązaniem aczkolwiek wypuszczonym zbyt wcześnie bo proste grupowanie kart nie jest zbyt poste w realizacji programistycznej ;) 
Opera zawsze była oczkiem w głowie geeków przez to że można było ją dostosować pod siebie niemal w każdym calu! A wiemy jak to teraz wygląda... żyjemy dalej i karmimy się od czasu do czasu "nowościami" wrzuconymi łaskawie przez dev.
Chrome czy Opera strasznie wszystko upraszczają w obsłudze a nie wszystkim to odpowiada, uważam że personalizacja jest i będzie ważnym elementem na rynku przeglądarek.
Obecnie opera na rynku ma lekko ponad 2% czyli odbiła się od dna i obecnie ma wyniki jak w 2011 roku.

Piszcie w komentarzach jakie macie odczucia co do opery, a jak znajdziecie bugi to wysyłajcie je nie zwłoczne pod ten adres https://bugs.opera.com/wizard/desktop

Czytany 1066 razy Ostatnio zmieniany sobota, 16 kwiecień 2016 14:19
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 Hej może chcesz informacje o kursach JOOMLA, nowych artykułach czy video.

Szukaj