Twoja kolekcja filmów oraz seriali w chmurze PLEX Cloud - Beta wystartowała

środa, 28 wrzesień 2016 20:51 Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Plex Cloud - pozbądź się NASa! Plex Cloud - pozbądź się NASa!

Wiesz co to PLEX (https://www.plex.tv) ? jeśli nie to pozwól że Ci wytłumaczę w 2 słowach MEDIA SERVER no dobra po polskiemu jest to oprogramowanie dzięki któremu można oglądać filmy i seriale na dużym telewizorze serwowane z NASa lub komputera PC / Laptop. Używam Plex'a od dawien dawna jest to alternatywa dla XMBC czyli KODI (https://kodi.tv). Plex właśnie ogłosił testy beta dla usługi PLEX CLOUD wystarczy posiadać plex pass oczywiście jest płatny 4,99$/m-ce ,ale otóż na czym polega cały zachwyt... ?

Zachwyt polega na tym że Plex Cloud weszło w kooperacje z Amazonem i ich usługi chmurowej Amazon Drive czyli za 60$ mamy nielimitowaną przestrzeń w chmurze. Usługa jest darmowa przez 3 miesiące więc można śmiało wypróbować zarówno Amazon Drive tzn jak to jest z uploadem i streamingiem do naszego TV.

Plex local

Generalnie ktoś zapyta poco to wszystko ?

Po to abyś nie musiał mieć włączonego cały czas komputera czy NASa, a Twoje centrum multimedialne było dostępne! Sam wiele razy zastanawiałem się czy aby nie zainwestować w NASa i tam nie przechowywać swojej kolekcji seriali czy filmów. Problem jest taki że dobrej klasy NAS z mocnym CPU nie kosztuje mało, a to dodatkowo generuje koszty. Owszem ja i bym wykorzystał zalety ale na dłuższa mete wydaje mi się to zbędne rozwiązanie do domu (w opcji dwu dyskowej), za takie pieniądze gdzie urządzenie będzie włączone i dużą cześć czasu się będzie nudzić. I tutaj idealnym rozwiązaniem była by opcja PLEX CLOUD która pozwala na dostęp na każdym urządzeniu do biblioteki multimediów oprócz kanałów. Z wyczytanych komentarzy i odpowiedzi przedstawiciela plex'a usługa w razie potrzeby na chmurze transkoduje materiał do wymaganego dla twojego odbiornika TV. 
Nie jest idealnie bo brakuje w usłudze większej spójności Plex cloud nie obsługuje DLNA, Cloud synh, media optimizer, camera upload czy ostatnio dodanego DVR. Trzeba pamiętać że to jest beta i niektóre funkcjonalności zostaną dodane wkrótce po wyjściu z bety.

Trzeba zauważyć że Plex Cloud nie jest KOPIĄ twojego lokalnego serwera jest dodatkową usługa która po części może go zastąpić! Obecnie nie ma żadnego narzędzia do migracji danych w chmurę więc trzeba używać tych dostępnych od Amazon Drive.

Co z innymi dostawcami chmury ? 

Currently, Plex works with Amazon Drive. We’ll continue to evaluate adding support for other cloud storage providers over time.

Jeśli się zdecydujesz na takie rozwiązanie zniknie kilka problemów z twojej głowy między innymi:

  • Aktualizacja PLEX
  • Zakup NASa
  • Przestrzeń dyskowa bo ta jest nieograniczona!
  • Backup danych
  • Awarie

Koszty

Trzeba przejść do rzeczy

1 rok PLEX PASS = 40$

1 rok Amazon Drive = 60$ 

Więc całość kosztuję Cię po dzisiejszym kursie dolara (28.09.2016) 3,83 zł więc roczny koszt łatwo obliczyć ~383 zł podziel to na 12 i dostajesz że miesięcznie kosztowało by Cię około ~31 zł więc nie dużo według mnie. Przy założeniu stricte miesięcznym koszt będzie większy jako że Plex pass da się subskrybować miesięcznie nie wiem jak to wygląda z Amazon Drive bo wzmianki nie mogę znaleźć być może niema takiej opcji dostępnej.

plex cloud 

Uwagi

Trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii Plex nie oferuje szyfrowania plików, więc teoretycznie trzeba przestrzegać TOC od Amazon Drive, aczkolwiek nikt nie zgłaszał że coś komuś usunięto ;) Korzystając z Plex Cloud zweryfikuj najpierw woje łącze internetowe bo jakość online jest ustawiona domyślnie na oryginalną oczywiście można ja w ustawieniach zmienić ale jak wiadomo kinomaniakom zależny na jakości materiału! Więc łącze musi wydolić pod takie obciążenie ściąganego materiału. 
Jak dołączyć do beta testów przez tą stronę => https://www.plex.tv/cloud/

 

Czytany 670 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 wrzesień 2016 22:49
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

Szukaj