Kolejny rekord w teleportacji 143km

niedziela, 09 wrzesień 2012 20:11 Napisał 
Teleportacja kwantowa Teleportacja kwantowa

Jak doności psyh.org udało się teleportować stan kwantowy na odległość 143 kilometry. Niestety jeszcze długo nam będzie czekać na technologie rodem ze Starteka ; D a szkoda...

Tym razem tytuł najskuteczniejszych należy się zespołowi kierowanemu przez austriackiego fizyka, Antona Zeilingera. Udało im się poprawić chiński rekord transferu z 97km na odległość dokładnie 143km. Jednym słowem, zestaw fotonów przewędrował w niezmienionym układzie z wyspy La Palma na Teneryfę, gdzie odbywała się druga część eksperymentu.

Nie ulega wątpliwości, że chyba dopiero opanowanie teleportacji zmniejszy korki na ulicach niektórych miast na świecie. Na to jednak przyjdzie nam jeszcze poczekać. Eksperyment nie miał bowiem na celu przenoszenia materii.

Od początku chodziło o przygotowanie do prac nad kwantową transmisją danych. Testowana teleportacja stanu kwantowego ma się stać jednym z jej podstawowych elementów. Do tego daleka droga jeszcze cieszą jedynie co jakiś czas nowe rekordy : ) Ciekawe jak odpowiedzą na to Chińczycy... jak widać odległość raczej nie stanowi problemu jeśli mamy wystarczająco silny laser...

Należało by wspomnieć że ta technologia docelowo ma służyć do komunikacji satelitarnej.

Czekamy na odpowieć azjatów :) Może zamiast w odległość pójdą w ilość ; )

Czytany 1824 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 09 wrzesień 2012 20:24
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 Hej może chcesz informacje o kursach JOOMLA, nowych artykułach czy video.

Szukaj