Iryzyna hormon bycia fit

środa, 12 październik 2016 17:59 Napisał 
Iryzyna hormon bycia fit Iryzyna hormon bycia fit Marcin Równicki

Naukowcy wykazali, w jaki sposób iryzyna, hormon wydzielany m.in. przez mięśnie szkieletowe w czasie aktywności fizycznej, indukuje proces konwersji białych adipocytów w beżową tkankę tłuszczową i hamuje tworzenie białej tkanki tłuszczowej.
Trochę to zawiłe ale tak naprawdę nie jest, ruch a raczej mięśnie wydzielają hormon iryznę który ma super właściwości pro zdrowotne dla naszego organizmu.

Organizm wytwarza niewielkie ilości iryzyny, uwypukla znaczenie regularnego ruchu. Niewykluczone, że korzystne efekty działania hormonu da się zamknąć w tabletce, pewności jednak nie ma, a na wyniki badań trzeba czekać wiele lat. 

Zamiast czekać na cudowną pigułkę, można sobie pomóc, zmieniając tryb życia. Aktywność fizyczna prowadzi do uwolnienia [...] iryzyny, która wykazuje wiele korzystnych efektów:

  • zmniejsza otłuszczenie,
  • mocniejsze kości,
  • zdrowszy układ sercowo-naczyniowy.

W zeszłym roku zespół Yang ustalił, że iryzyna na kilka sposobów korzystnie oddziałuje na serce (m.in. zwiększa poziom wapnia, który jest krytyczny dla skurczów serca). W czerwcu Yang i współpracownicy z Chin wykazali, że w modelu mysim adipomiokina ogranicza tworzenie blaszek miażdżycowych, nie dopuszczając do gromadzenia komórek zapalnych.

źródło: kopalniawiedzy.pl

KOMENTARZ
RUCH! Aktywność fizyczna to determinuje w nas zmiany na poziomie metabolicznym. Niema co się oszukiwać zmiany nie przechodzą łatwo, a o efekty trzeba walczyć każdego dnia. Reasumując idealna recepta na bycie fit to ruch im więcej tym lepiej ja polecam bieganie które sam uprawniam od 2 lat. Nie czekaj na idealną pogodę czy idealny dzień taki nigdy nie przyjdzie a przekładanie wszystkiego od następnego tygodnia to tylko łatwa wymówka walcz o swoje "bycie fit" a przede wszystkim zdrowie. 

Czytany 252 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 październik 2016 18:28
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

Szukaj