Opera 11 Rozszerzona!!!

czwartek, 14 październik 2010 10:22 Napisał 

Oficjalne wieści ze stajni Opery mówią o tym że w wersji 11 możemy spodziewać się dodatków czyli extension (rozszerzeń) nie będą to widgety a z prawdziwego zdarzenia rozszerzenia!

Co to są rozszerzenia Opera?  Rozszerzenia w Operze są sposobem na łatwe dodawanie nowych funkcji w przeglądarce. Deweloperzy mogą łatwo tworzyć rozszerzenia przy użyciu otwartych standardów (HTML5, CSS, JavaScript) i obsługiwane interfejsy API.  Rozszerzenia są w oparciu o specyfikacje W3C Widget i  Standard Open.  Czy Rozszerzenia Opera być podobne do rozszerzeń w innych przeglądarkach?

Tak, Rozszerzenia Opera będzie w pewnym sensie podobne i staramy się ułatwić port rozszerzeń z niektórych przeglądarek.  Jesteśmy zobowiązani do otwartych standardów internetowych i jest to ważna część naszej strategii.  Jak wygląda rozszerzenie jak? Niektóre rozszerzenia mają elementy interfejsu użytkownika, ale nie wszystkie. Rozszerzenie można na przykład dodać przycisk obok pola wyszukiwania Google z menu kontekstowego po kliknięciu na nim. Inne rozszerzenia nie mają interfejsów użytkownika w ogóle, ale w tle. Jak zainstalować rozszerzenia Opera? Po zainstalowaniu Opery 11 pojawi się okno. Kliknij przycisk "Zainstaluj" i gotowe. Możesz także przeciągnąć i upuścić na przedłużenie Opera Desktop, jeśli rozszerzenie są na komputerze.  Jakie API dostępne będzie? W pierwszej iteracji Rozszerzenia Opera skupiamy się na otwartych standardach internetowych. Nasza wersja alpha obsługuje wstrzykiwania JavaScript, objaśnienia, niektóre elementy interfejsu użytkownika i podstawowych karty i Windows API.  Jak mogę pobrać rozszerzenia do Opera?  Rozszerzenia do Opery nie są jeszcze dostępne.  Gdzie mogę znaleźć informacje dla deweloperów na rozszerzenia? Gdy będzie dostępna, będzie można znaleźć wszystkie informacje potrzebne do opracowania i opublikowania rozszerzenia na naszej stronie Dev Opera .  Gdzie mogę znaleźć Opera 11? Opera 11 Alpha będą dostępna wkrótce na http://www.opera.com/browser/next/

 

Jak widać opera nie jest w tyle pomimo że do tej pory nie było rozszerzeń i tak dużo zaawansowanych użytkowników korzystało z opery bo jest stabilna i bezpieczna.  Osobiście mnie informacja cieszy bo dostaniemy na pewno większe możliwości :) Pytanie tylko jak będą akceptowane te dodatki osobiście wolałbym aby były sprawdzane przez pracowników Opery i wówczas publikowane dla końcowego użytkownika.

Dla przypominania doda że obecna beta to Opera 10.70 b.9067 z 11 października najważniejsza zmiana to wprowadzenia Web Scokets i poprawienie Unite i Widżetów, pełna lista zmian znajduję się TUTAJ

Czytany 2728 razy
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 Hej może chcesz informacje o kursach JOOMLA, nowych artykułach czy video.

Szukaj