450 Lat życia było by pięknie!

piątek, 29 październik 2010 08:07 Napisał 
Wydawać by się mogło, że to kolejna mrzonka albo pobożne życzenie naukowców. Po raz wtóry w ostatnim czasie do mediów przedostają się bowiem wiadomości na temat badań zmierzających do znacznego wydłużenia ludzkiego życia. Niedawno informowaliśmy o pracach rosyjskich i włoskich naukowców, których studia nad tzw. "eliksirem życia" są już bardzo zaawansowane. Tym razem naukowcy postarali się o prawdziwą "bombę". Okazuje się bowiem, że przy odpowiednim zaangażowaniu naukowców oraz naszej dobrej woli, moglibyśmy żyć nawet 450 lat.
Ostatnio świat obiegły informacje o formule opracowanej przez Rosjanina, profesora Władimira Skulaczewa. Ów naukowiec stworzył miksturę, która pozwala na ograniczenie szkodliwego wpływu, jakie na komórki naszego ciała wywiera tlen. W efekcie możliwe jest też wyeliminowanie części schorzeń, które dotykają człowieka wraz ze starzeniem się organizmu. Zgodnie z zapewnieniami, stworzony przez Skulaczewa "eliksir młodości" może się pojawić na rynku już za dwa lata. Po doniesieniach dotyczących wyników badań Skulaczewa wydawało się, że już nic bardziej sensacyjnego w sferze badań nad długowiecznością, nie może się w najbliższym czasie zdarzyć. A jednak... Badania przeprowadzone przez profesor Cynthię Kenyon wykazały, że człowiek może żyć nawet przez 450 lat i co ważne - wcale nie musi się przy tym w sposób widoczny starzeć. Wg specjalistki z Uniwersytetu Kalifornijskiego, kluczem do sukcesu jest wyeliminowanie z diety szkodliwych dla człowieka węglowodanów. Cynthia Kenyon wykazała, że węglowodany oddziałują na dwa kluczowe geny, odpowiedzialne właśnie za długowieczność i starzenie się organizmu. - poinformował serwis zeenews.com. Niewielka modyfikacja tych dwóch genów mogłaby sprawić, że żylibyśmy kilka razy dłużej. Pierwsze eksperymenty potwierdzają słuszność tezy prof. Kenyon. W czasie jednego z doświadczeń udało się jej w taki sposób usprawnić geny robaków, których użyto podczas próby, iż wydłużyły one swój żywot z 20 do aż 144 dni. Co ważne - nie było w ich wypadku widać żadnych oznak starości. "Nie były niemrawe ani wyczerpane. Zachowywały się jak młode okazy." - powiedziała Kenyon. "To był prawdziwy szok. Gdyby odnieść tę sytuację do ludzi, to okazałoby się, że to taki sam przypadek, w którym osoba wyglądająca na 30 lat, ma w rzeczywistości lat 60." W wielu placówkach badawczych na całym świecie powtórzono już eksperyment prof. Kenyon. Modyfikacja odpowiednich genów pozwoliła na osiągnięcie takich samych rezultatów również u myszy i małp. Pozostaje tylko czekać aż w podobne próby zostaną zaangażowani ludzie. Zdaniem obserwatorów, sukces jaki udało się odnieść Cynthii Kenyon jest niepodważalny. Już w tej chwili pani profesor upatrywana jest wśród przyszłych laureatów Nagrody Nobla.
źródło: niewiarygodne.pl
Czytany 3613 razy
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

Szukaj