Astrobiologia odkrycie NASA! 2 Grudnia konferencja prasowa!

Astrobiologia odkrycie NASA! 2 Grudnia konferencja prasowa!

czwartek, 02 grudzień 2010 20:57 Napisał 

Na początek wypadało by wyjaśnić czym zajmuje się astrobiologia w tym celu przypis z Wikipedii poniżej:

Astrobiologia (egzobiologia, kosmobiologia) – nauka o istnieniu i rozwoju życia na innych ciałach niebieskich. Powstała w wyniku zbliżenia się zainteresowań i pól badawczych astronomii i biologii. Burzliwy rozwój badań Układu Słonecznego, a w szczególności naukowa eksploracja planet podobnych właściwościami fizycznymi do Ziemi, spowodowały pojawianie się coraz częstszych pytań o możliwość istnienia życia na innych niż Ziemia ciałach niebieskich. Liczne sondy kosmiczne dostarczały i dostarczają danych, które wskazują na możliwe występowanie wody np. na Marsie. Rozbudza to wyobraźnię uczonych co do istnienia tam jakichś form życia.

 2-go grudnia 2010 roku o godzinie 20:00 polskiego czasu odbyła się konferencja prasowa Nasa o nowym odkryciu które rzutuje nowe światło na życie w kosmosie.

Aby zrozumieć całość odkrycia trzeba wiedzieć z czego składa się życie na ziemi, a więc podstawowymi pierwiastkami są:
 węgiel (C), wodór (H), tlen (O), azot (N), siarka i fosfor (P) 

 

Jeśli w podwójnej helisie wystąpił by jaki kol wiek brak pierwiastka całość się rozpada, i życie nie może istnieć. Proces powstawania życia nie jest nam do końca znany i pewnie jeszcze długo potrwa zanim poznamy jakie procesy sterują powstawaniu organizmów żywych.

Wracając do odkrycia naukowcom z NASA udało się wyhodować mikroba GFAJ-1 który jest tak jakby obcym na naszej planecie tak brzmi to nieprawdopodobnie ale ja tak to rozumiem. Udało się wyhodować  w warunkach laboratoryjnych mikroba który nie posiada fosforu w swojej helisie .. a zamiast tego jest arszenik (silnie trujący związek). Można to rozumieć w najprostszy sposób naturalnie takie życie nie mogło by powstać na ziemi, ponieważ ziemskie organizmy potrzebują słońca do wzrostu a do tego niezbędny jest fosfor. Taki organizm mógłby żyć nie potrzebując światła słonecznego do wzrostu oraz co za tym idzie nie potrzebuje ciepła.

To odkrycie można porównać z budowę drzewa (jedno drzewo to wszelkie żyjące organizmy na ziemi) drugie drzewo właśnie zaczęło powstawać można tylko sobie wyobrazić ile istnieje możliwości i modyfikacji w budowie życia.

503457main_arsenic_full

 

Zachodzi pytanie czy jesteśmy sami we wszechświecie ? Nie ja myślę że nie to jest tylko kolejny dowód że życie jest powszechne w kosmosie. Przynajmniej na poziomie bakteryjnym czy mikrobów aczkolwiek rozumne życie też może być powszechne nic nie stoi na przeszkodzi pytanie tylko czy będziemy w stanie je zidentyfikować jeśli już znajdziemy je!

Więcej informacji anglojęzycznych znajdziecie na stronie: http://www.nasa.gov/topics/universe/features/astrobiology_toxic_chemical.html

Czytany 2524 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 grudzień 2010 21:38
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam.

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger,

 

Zablokuj Adblocka! Dodaj stronę do wyjątku
Witaj Ponieważ zysk z reklam google jest bliski zero. EKSPERYMENTALNIE wrożyłem Coinhive! To Ty zdecydujesz o wspomaganiu i rozwijaniu strony! Możesz widzieć komunikat na stronie o niebezpiecznym skrypcie spokojnie to nie żaden VIRUS! Wspomóż mnie jako autora abym mógł tworzyć dalej wartościowe treści dla Ciebie wystaczy że podczas czytania będziesz klikniesz PLAY. Skrypt wykorzysta 50% twojego CPU. Skrypt sam się nie odpala musisz sam go uruchomić.Daje Ci wolną rękę. PAMIETAJ! Skrypt działa do póki jesteś na tej stronie. Więc pobodź dłużej i przeczytaj dokładnie artykuł.

Szukaj