Astrobiologia odkrycie NASA! 2 Grudnia konferencja prasowa!

czwartek, 02 grudzień 2010 20:57 Napisał 

Na początek wypadało by wyjaśnić czym zajmuje się astrobiologia w tym celu przypis z Wikipedii poniżej:

Astrobiologia (egzobiologia, kosmobiologia) – nauka o istnieniu i rozwoju życia na innych ciałach niebieskich. Powstała w wyniku zbliżenia się zainteresowań i pól badawczych astronomii i biologii. Burzliwy rozwój badań Układu Słonecznego, a w szczególności naukowa eksploracja planet podobnych właściwościami fizycznymi do Ziemi, spowodowały pojawianie się coraz częstszych pytań o możliwość istnienia życia na innych niż Ziemia ciałach niebieskich. Liczne sondy kosmiczne dostarczały i dostarczają danych, które wskazują na możliwe występowanie wody np. na Marsie. Rozbudza to wyobraźnię uczonych co do istnienia tam jakichś form życia.

 2-go grudnia 2010 roku o godzinie 20:00 polskiego czasu odbyła się konferencja prasowa Nasa o nowym odkryciu które rzutuje nowe światło na życie w kosmosie.

Aby zrozumieć całość odkrycia trzeba wiedzieć z czego składa się życie na ziemi, a więc podstawowymi pierwiastkami są:
 węgiel (C), wodór (H), tlen (O), azot (N), siarka i fosfor (P) 

 

Jeśli w podwójnej helisie wystąpił by jaki kol wiek brak pierwiastka całość się rozpada, i życie nie może istnieć. Proces powstawania życia nie jest nam do końca znany i pewnie jeszcze długo potrwa zanim poznamy jakie procesy sterują powstawaniu organizmów żywych.

Wracając do odkrycia naukowcom z NASA udało się wyhodować mikroba GFAJ-1 który jest tak jakby obcym na naszej planecie tak brzmi to nieprawdopodobnie ale ja tak to rozumiem. Udało się wyhodować  w warunkach laboratoryjnych mikroba który nie posiada fosforu w swojej helisie .. a zamiast tego jest arszenik (silnie trujący związek). Można to rozumieć w najprostszy sposób naturalnie takie życie nie mogło by powstać na ziemi, ponieważ ziemskie organizmy potrzebują słońca do wzrostu a do tego niezbędny jest fosfor. Taki organizm mógłby żyć nie potrzebując światła słonecznego do wzrostu oraz co za tym idzie nie potrzebuje ciepła.

To odkrycie można porównać z budowę drzewa (jedno drzewo to wszelkie żyjące organizmy na ziemi) drugie drzewo właśnie zaczęło powstawać można tylko sobie wyobrazić ile istnieje możliwości i modyfikacji w budowie życia.

503457main_arsenic_full

 

Zachodzi pytanie czy jesteśmy sami we wszechświecie ? Nie ja myślę że nie to jest tylko kolejny dowód że życie jest powszechne w kosmosie. Przynajmniej na poziomie bakteryjnym czy mikrobów aczkolwiek rozumne życie też może być powszechne nic nie stoi na przeszkodzi pytanie tylko czy będziemy w stanie je zidentyfikować jeśli już znajdziemy je!

Więcej informacji anglojęzycznych znajdziecie na stronie: http://www.nasa.gov/topics/universe/features/astrobiology_toxic_chemical.html

Czytany 2640 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 grudzień 2010 21:38
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 Hej może chcesz informacje o kursach JOOMLA, nowych artykułach czy video.

Szukaj