Monitor na USB

Monitor na USB

środa, 19 styczeń 2011 12:20 Napisał 
fot. Green House Japan fot. Green House Japan
Green House Japan zaprezentowało monitor posiadający zaledwie jeden kabel - USB.
GH-USD16K o którym mowa, to LEDowy monitor, w którym zasilanie i przesyłany obraz dostarczane są dzięki jednemu kablowi USB 2.0. Pomysł na stworzenie takiego produktu jest ciekawy, lecz oczywiście ma swoje plusy i minusy.

Parametry ekranu nie zachwycają. Rozdzielczość 1366x768 uzyskana na 15,6 calowym ekranie jest optymalna, natomiast kontrast 400:1 i czas reakcji matrycy na poziomie 16ms sprawiają, że można go używać jedynie jako monitora biurowego, czy wyświetlacza reklam. Biorąc pod uwagę jego parametry i niski pobór energii(5W!), można powiedzieć, że byłby świetnym wyposażeniem firm i sklepów. Niestety, jego największą wadą jest cena wynosząca aż 210$. Przy obecnym kursie dolara to cena wynosi ponad 600zł a za taką kwotę możemy kupić znacznie coś lepszego i większego :) 

Premiera już niedługo w Japoni tylko czekać teraz na pojawinienie się monitorów USB FULL HD 3D ;)

źródło: http://www.techpowerup.com/138350/Green-House-Readies-New-15.6-inch-USB-Monitor.html

Czytany 1676 razy
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam.

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/

Artykuły powiązane

Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger,

 

Zablokuj Adblocka! Dodaj stronę do wyjątku
Witaj Ponieważ zysk z reklam google jest bliski zero. EKSPERYMENTALNIE wrożyłem Coinhive! To Ty zdecydujesz o wspomaganiu i rozwijaniu strony! Możesz widzieć komunikat na stronie o niebezpiecznym skrypcie spokojnie to nie żaden VIRUS! Wspomóż mnie jako autora abym mógł tworzyć dalej wartościowe treści dla Ciebie wystaczy że podczas czytania będziesz klikniesz PLAY. Skrypt wykorzysta 50% twojego CPU. Skrypt sam się nie odpala musisz sam go uruchomić.Daje Ci wolną rękę. PAMIETAJ! Skrypt działa do póki jesteś na tej stronie. Więc pobodź dłużej i przeczytaj dokładnie artykuł.

Szukaj