Monitor na USB

Monitor na USB

środa, 19 styczeń 2011 12:20 Napisał 
fot. Green House Japan fot. Green House Japan
Green House Japan zaprezentowało monitor posiadający zaledwie jeden kabel - USB.
GH-USD16K o którym mowa, to LEDowy monitor, w którym zasilanie i przesyłany obraz dostarczane są dzięki jednemu kablowi USB 2.0. Pomysł na stworzenie takiego produktu jest ciekawy, lecz oczywiście ma swoje plusy i minusy.

Parametry ekranu nie zachwycają. Rozdzielczość 1366x768 uzyskana na 15,6 calowym ekranie jest optymalna, natomiast kontrast 400:1 i czas reakcji matrycy na poziomie 16ms sprawiają, że można go używać jedynie jako monitora biurowego, czy wyświetlacza reklam. Biorąc pod uwagę jego parametry i niski pobór energii(5W!), można powiedzieć, że byłby świetnym wyposażeniem firm i sklepów. Niestety, jego największą wadą jest cena wynosząca aż 210$. Przy obecnym kursie dolara to cena wynosi ponad 600zł a za taką kwotę możemy kupić znacznie coś lepszego i większego :) 

Premiera już niedługo w Japoni tylko czekać teraz na pojawinienie się monitorów USB FULL HD 3D ;)

źródło: http://www.techpowerup.com/138350/Green-House-Readies-New-15.6-inch-USB-Monitor.html

Czytany 1647 razy
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam.

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/

Artykuły powiązane

Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger,

 

Witaj Ponieważ ostatnio Adblock Plus itp rozszerzenia do przeglądarek blokują nawet social media oraz inne skrypty jak Google Analitycs itp. prowadzenie bloga jest utrudnione. Bardzo Cię proszę o wyrozumiałość i dodanie strony do wyjątków lub wyłączenia Adblocka na mojej stronie. Mam nadzieje że treści które dostarczam są wartościowe dla Ciebie.

Szukaj