Polskie satelity w kosmosie

środa, 21 wrzesień 2011 08:22 Napisał 

I stało się pierwszy polski satelita naukowy oficjalnie otrzymał imię Lem, które wcześniej w głosowaniu wybrali internauci. Uroczystość odbyła się w Centrum Badań Kosmicznych (CBK) PAN w Warszawie. Drugi satelita nosił będzie nazwe Heweliusz, na obie konstrukcje przewidziona 14.2 mlm zł. 

Polskie satelity będą przez kilka lat precyzyjnie mierzyć zmiany jasności aż 286 gwiazd. - Lem będzie robił zdjęcia określonych obszarów nieba, po czym dokładnie przeanalizuje wybrane fragmenty. Tak uzyskana wiedza pozwoli weryfikować modele astronomiczne, czyli teorie na temat wewnętrznej budowy i termodynamiki gwiazd. - Dzięki temu dowiemy się też więcej na temat naszego Słońca - podkreślił. 

Lem ma polecieć na orbitę już za rok 2012 a Heweliusz rok później 2013.

Słowem komentarze:

Ładnie i pięknie dobre początki... czekam na więcej nic nie rozwiją tak gospodarki jak inwestowanie w nowe technologie. Po mimo że to stricte badania naukowe to w przyszłości z innych dziedziń można by było się spodziewać profitów.

Czytany 3739 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 wrzesień 2011 08:59
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 Hej może chcesz informacje o kursach JOOMLA, nowych artykułach czy video.

Szukaj