NeurON czy to już SF Raport Miejszosci

NeurON czy to już SF Raport Miejszosci

środa, 12 październik 2011 13:44 Napisał 

Wózek inwalidzki, który można poprowadzić za pomocą myśli, telefon komórkowy dobierający piosenkę odpowiednią do naszego nastroju - takie możliwości zapewni aplikacja Neuron, opracowana przez młodych naukowców z Politechniki Gdańskiej.

Woń przyszłości .. poraz koleny polscy naukowcy udowadniają że są warci każdej ceny! Nie lada wyzwaniem jest bowiem stworzyć oprogramowanie zdolne do takich rzeczy jak rozpoznawanie "myśli". Sterowanie myśla okulary dzieki którym komputer doda nam istotne informacje ktorych niewydzimy a to wszystko za sprawą NeurON bowiem tak się nazywa oprogramowanie stowrozne przez naukowaców z Plitechniki Gdańskiej.

Co będzie potrzebne, by taką aplikację można było stosować?
- Konieczna jest opaska zakładana na głowę z odpowiednimi czujnikami, która służy do rozpoznawania i wychwytywania fal mózgowych. Potem uzyskane dane przełoży na odpowiednie komunikaty komputera: jeśli ktoś się uśmiecha, to wózek jedzie prosto, jeśli się mrugnie okiem, to się obróci - wyjaśnił Łukasz Miądowicz z przygotowującej aplikację firmy ARound, założonej przez doktorantów i absolwentów PG.

Wymienione zastosowania to jednak nie jedyne możliwości aplikacji. Rozszerzona o specjalne okulary umożliwi generowanie wirtualnych reklam, dodatkowych treści, nieistniejących w świecie rzeczywistym budynków czy postaci. - Chcemy dać nową formę przekazu informacji - zapowiedział Miądowicz.
Jak tłumaczył, gdy założymy takie okulary, oprócz obrazu normalnego - naszego naturalnego środowiska - zobaczymy nałożone przez komputer trójwymiarowe obiekty. - Zobaczymy rzeczy, które normalnie nie istnieją, ale są wygenerowane sztucznie przez komputer i osadzone w świecie rzeczywistym - powiedział.

Warte uwagi jest napewno że projekt został nagrodzony w konkursie Intel Challenge gdzie zajął II miejsce. Będzie walczył teraz w finale reprezuntujać europę ; )

Tak więc być może za dekadę lub dwie zapominimy o czymś takim jak mysz i klawiaturą. Ja jestem za takim postępem o ile będzie to działać bez błędnie i np jak pomyśle uruchom przeglądarkę czy nawet powiem to program ją urochomi a nie przez przypadek usunię folder z muzyką ;o

Czytany 3235 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 październik 2011 14:11
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam.

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger,

 

Witaj Ponieważ ostatnio Adblock Plus itp rozszerzenia do przeglądarek blokują nawet social media oraz inne skrypty jak Google Analitycs itp. prowadzenie bloga jest utrudnione. Bardzo Cię proszę o wyrozumiałość i dodanie strony do wyjątków lub wyłączenia Adblocka na mojej stronie. Mam nadzieje że treści które dostarczam są wartościowe dla Ciebie.

Szukaj