Polecam konferencje dla tych osób które się interesują wirtualziacją, cloudem czy azure. Dwa dni prelekcji na żywo bogate w wiedzę! Polecam!

Konferencja adresowana jest do osób odpowiedzialnych za budowę lub utrzymanie infrastruktury IT w swoich firmach i podejmujących decyzje w zakresie wyboru technologii lub rekomendujących je. Jeśli na co dzień pracujesz m. in. z rozwiązaniami System Center, Windows Server, Hyper-V, platfomą Azure lub rozważasz ich zakup – oglądaj konferencję on-line 25 i 26 listopada.

Agenda poniżej:

Tak w grudniu pojawiała się kolejna odsłona vmware workstation 11 , ponieważ nie mogę używać Hyper-V z powodu braku obsługi SLAT'a [Intel Q6600] więc zmuszony jestem używać tego narzędzia. I generalnie nie narzekam, jest to bardzo dobre środowisko do wirtualizacji. Oczywiście mowa desktopie :)

Disk2vhd v2.01

wtorek, 11 luty 2014 08:07 Napisał

Microsoft wydał nową wersje Disk2vhd v2.01 

Nowa wersja pozwala nam konwertować w locie dyski z uruchomieniem windowsa, a tak naprawdę nowością jest dodanie nowego formatu czyli VHDX.

Disk2vhd używa VSS sam kilka razy korzystałem i narzędzie sprawdza się idealnie do migracji maszyn P2V (Psychical to Virtual).

Problemu jakie można spotkać są często spowodowane zainstalowanym oprogramowaniem firm trzecich do backupu danych. (wyłączenie usługi czy deinstalacja bardzo często pomaga)

Do pobrania:

http://technet.microsoft.com/pl-pl/sysinternals/ee656415.aspx

Uwaga:

Windows XP, Windows Vista and Windows 7 installed by Original Equipment Manufacturers (OEM) using OEM versions of these products may not be transferred to a virtual hard drive in accordance with Microsoft licensing terms.

Moje centrum wirtualizacji czyli MVA - Microsoft Virtual Academy bardzo przydatna kopalnia wiedzy. 

Eventy, Livecasty egzaminy. 

Link do mojego profilu (dostęp po zmianach w MVA został wyłączony) ,gdzie można się zapoznać jakie ścieżki przebyłem, jakby ktoś miał kłopot z pytaniem być może będę w stanie pomoc więc pytań w komentarzach.

Vmware Workstation 10

środa, 09 październik 2013 18:27 Napisał

Co nowego u vmware które we wrześniu wydało 10 wersje swojego flagowego rozwiązania dla destopów.

A więc dodali obsługę systemów:

  • Windows 8.1
  • Windows 8.1 Enterprise
  • Windows Server 2012 R2
  • Ubuntu 13.10
  • Ostatnie wydania Fedora, CentOS, Red Hat and OpenSUSE.
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

 Hej może chcesz informacje o kursach JOOMLA, nowych artykułach czy video.

Szukaj