Wydrukuj tę stronę

Licencjonowanie zwirtualizowanych środowisk

środa, 03 październik 2012 09:48 Napisał 
Windows Server 2012 Windows Server 2012

Czy wy też macie problem z rozumieniem warunków licencyjnych od Microsoftu, ja mam i przyznaje to otwarcie. Nie wiem czemu nie można tego ująć w prosty sposób tylko jest to zawsze dzielone na różne kategorie dostępowe. Jedna rzecz jest pewna i póki co nie ulega zmianie hyperwizor HYPER-V od Microsoftu jest i będzie darmowy. I to by było na tyle z prostych zasad zrozumienia licencji, ale na szczęście znalazł się ktoś kto w miarę przystępnie postarał się wytłumaczyć o co w tym wszystkich chodzi.

  • Podstawy licencyjne Private Cloud
  • Dr inż. Sebastian Wilczewski

 

Jest to jeden z kilku wykładów z licencji w zasadzie jest to część 4 ale póki co ona najbardziej obrazuje zasady licencyjne dla Windows 2012, 2008 R2, Hyper-V jako rola, oraz zarzadzanie poprzez System Center 2012

W zasadzię przydało by się też ogólnikowo zapoznać z tym dokumentem

http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/kurs-licencjonowania-private-cloud--podstawy-licencjonowania.aspx

Ewentualnie jak ktoś nie lubi czytać może posłuchać tego wygładu po niżej również przygotowany przez Dr inż. Sebastian Wilczewski

Po obejrzeniu tych dwóch wykładów trochę się wam rozjaśni czym jest tak naprawdę wersja standard a czym datacenter mówa oczywiście o System Center 2012.

Trzeba usiąść i zastanowić się jakie maszyny będziemy wykorzystywać do wirtualizacji i kto będzie z nich korzystał. Jedno jest pewne standard jak i datacenter pod względem oprogramowania niczym się nie różni! Różnice są włąsnie w licencjonowaniu tylko i wyłacznie.

Jak ktoś jest zainteresowany dalszymi wykładami to trzeba odwiedzić http://channel9.msdn.com/Series/Kurs-licencjonowania-Private-Cloud znajdą się tam jeszcze

prawdopodobnie dwa wykłady dotyczące stricte Hyper-V oraz SQL Server 2012. Wykłady są publikowane co tydzień.

Czytany 3326 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 18 listopad 2012 16:07
Marcin Równicki

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/