Vmware Workstation 10

środa, 09 październik 2013 18:27 Napisał 
Vmware Workstation 10 Vmware Workstation 10

Co nowego u vmware które we wrześniu wydało 10 wersje swojego flagowego rozwiązania dla destopów.

A więc dodali obsługę systemów:

  • Windows 8.1
  • Windows 8.1 Enterprise
  • Windows Server 2012 R2
  • Ubuntu 13.10
  • Ostatnie wydania Fedora, CentOS, Red Hat and OpenSUSE.

Wersja 10 przyniosła obsługę vShpere 5.5, obsługa do 16 CPU, 8TB dyski, vSATAdc (virtual SATA disc controller), poprawili USB 3, bardziej zawansowne sieci virtualne, SSD Pass-through. Obsługa Metro, praca na wielu ekranach, możliwa zmiana konfiguracji w trybie uspienia vm (muszę to przetestować), Dostajemy przy okazji ukazania się VMworkstation 10 nowego  VMware Standalone Converter, dostajemy kompatybilność z OVF (czyli możemy importować maszyny z Oracla VirtualBOX).

Z testowanych przezemnie rzeczy to windows 8.1 ;) Metro i cała reszta działa płynnie po zainstalowaniu addonsów. 

Chciałem zrezygnować z VMware na rzecz Hyper-V która znajduję się w Windows 8 no ale .. łatwo niejest ponieważ do obsługi Hyper-V wymagany jest CPU z obsługą SLAT.

 

[highlighter label="brush:text">Client Hyper-V requires a 64-bit system with second level address translation (SLAT) capabilities and additional 2 GB of RAM (Windows 8 Pro only)[/highlighter]

Tak właśnie SLAT jest moją przeszkodą i jestem rozczarowany tym że MS zablokował możliwość używania Hyper-v bez posiadania, tłumacząć tym że wydajność całego systemu bardzo spada. Ciekawostką jest to że Windows serwer 2012 można odpalić Hyper-V bez SLAT... i na to jest wytłumaczenie MS, a no takie że to inny system i bardzo się różni od W8. No cóż pozostało mi się przeprosić z rozwiązaniem VMware i dalej je użytkować.

 

Czytany 1625 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 październik 2013 19:07
Marcin Równicki (MJ MARTINO)

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. Traktuje to jako dodatkową pracę w wolnych chwilach.

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi."

Strona: https://mjmartino.eu/
Marcin Równicki
Marcin Równicki
Joomla, Bieganie, Cloud, Fotografia, Muzykę House, Kinomaniak, Technologie Przyszłości, Automatyzacje, Bloger, Vloger

 

Szukaj